۱۵ سال است که با موسیقی قهر کرده‌ام
کد خبر: 2784
مجید انتظامی:

۱۵ سال است که با موسیقی قهر کرده‌ام

۱۵ سال است که با موسیقی قهر کرده و دیگر کار نمی‌کند. ۱۵ سال است که دیگر آثار ماندگار او را در موسیقی فیلم‌‌ها نمی‌شنویم.

بیان فردا |  ۱۵ سال است که با موسیقی قهر کرده و دیگر کار نمی‌کند. ۱۵ سال است که دیگر آثار ماندگار او را در موسیقی فیلم‌‌ها نمی‌شونیم همه آنهایی که نوستالژی‌ترین خاطراتمان از کودکی با آن‌ها گره خورده است؛ خاطراتی از جنس موسیقی کارتون  بچه های آلپ.

مجید انتظامی فقط آهنگساز قطعات نوستالژیک نسل ما نیست بلکه نوازنده‌ای است که روزی با سازش ابوا، در کنار دیگر نوازندگان، ارکستر سمفونیک تهران را سرپا نگه داشت تا صدای تنها ارکستر ایران قطع نشود اما او نه تنها دیگر اثری خلق نمی‌کند بلکه دیگر ساز هم نمی‌زند.

او دیگر ساز نمی‌زند قطعه هم نمی‌سازد اما وقتی پای اجرای آثارشان به میان می آید خودش چوب رهبری ارکستر را به دست می‌گیرد تا حس و حالش را از ساخت آثاری که برآمده از روح و قلبش است با روایت نوازندگان به مخاطبان ارائه کند. همانند همین اجرا که بعد از ۱۰ سال دوری ، دوباره روی سن تالار وحدت، آثار خاطره‌انگیزش را با اجرای نوازندگان ارکستر ملی رهبری می‌کند.

حالا که بعد از ۱۰ سال چوب رهبری ارکستر را به دست گرفته اما دربرابر خواسته هایش از نوازندگان ارکستر ناراحت و خجالت زده است. از بی حرمتی به  نوازندگان و تنها تالار استاندارد موسیقی کشور.

نام مجید انتظامی با موسیقی دفاع مقدس گره خورده و او را شاید بتوان خالق موسیقی جنگ و حماسه نامید .خالق ملودیهای ماندگار .خالق موتیوهای جدید درموسیقی همچون سوت و صدای انسان در قعر زمین. آهنگسازی پیشرو در ساخت موسیقی فیلم که نامش با حماسه پیوند عمیقی دارد.

منبع: عصر ایران

دیدگاه تان را بنویسید