خوراکی هایی که یادگیری را مختل می کنند | بهترین میان وعده ها برای تقویت حافظه و رفع کم خونی
کد خبر: 2809

خوراکی هایی که یادگیری را مختل می کنند | بهترین میان وعده ها برای تقویت حافظه و رفع کم خونی

دانش‌آموزان به‌دلیل داشتن شرایط سنی حساس که در سن رشد قرار دارند، تحرک و فعالیت بدنی با داشتن تغذیه سالم می‌توانند در هنگام درس خواندن و انجام تکالیف مدرسه بهتر عمل کنند. باید بدانیم که چه مواد غذایی برای میان وعده به عملکرد بهتر آنها کمک می‌کنند.

بیان فردا | تغذیه نوعی فرایند است که در آن غذا بعد از وارد شدن به بدن و گذراندن عمل متابولیسم روی آن، مورد استفاده سلول‌های بدن قرار می‌گیرد که در سلامت افراد نقش زیادی دارد تغذیه خوب باعث می‌شود تا ارگان‌های مختلف بدن از جمله مغز، سیستم ایمنی و دفاعی، سیستم قلبی و عروقی خوب عمل کنند.

دانش‌آموزان نیز به دلیل داشتن شرایط سنی حساس که در سن رشد قرار دارند، تحرک و فعالیت بدنی با داشتن تغذیه سالم می‌توانند هنگام درس خواندن و انجام تکالیف مدرسه بهتر عمل کنند. باید بدانیم که چه مواد غذایی برای  میان وعده به عملکرد بهتر آنها کمک می‌کنند.

نکاتی درباره مصرف میان وعده وجود دارد که باید برای حفظ سلامتی دانش آموزان به آن توجه شود: میان وعده نباید جایگزین صبحانه می‌شود، زیرا تمرکز و انرژی برای فرگیری درس در دانش آموزان اثر می‌گذارد و عملکرد یادگیری را کند می‌کند.

مصرف هله هوله در میان وعده در یادگیری و تمرکز دانش آموزان اختلال ایجاد می‌کند و علاوه بر اختلال موجب چاقی و کم خونی در دانش آموزان می‌شود.

نکته آخر مربوط به قبل از مصرف میان وعده است که دانش آموز باید قبل از خوردن میان وعده دست‌های خود را با آب و صابون بشوید.

 بهترین میان وعده  ازجمله میوه‌ها مانند سیب، انگور و پرتقال برای کمک به تقویت بدن، مغزها بادام، فندق و پسته، سبزیجات هویج، بروکلی، میوه های خشک مویز، انجیر خشک، برگه‌ها، لقمه‌های خانگی نان و پنیر و گردو و کوکو، کیک‌های خانگی‌ کم شکر دارای کشمش و گردو، نوشیدنی‌هایی چون شیر، شیرکاکائو، آب لیمو و عسل و دانه ها مانند گندم بوداده، کنجد و شاهدانه هستند که علاوه بر تامین انرژی و تمرکز لازم در دانش آموزان به تقویت بدن، حافظه، ویتامین، آهن بدن، پروتئین، مایعات بدن و ایمنی بدن کمک می‌کنند.

منبع: برنا

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین