واکنش رضا کیانیان به فهرست بازیگران زن ممنوع‌الکار سینما
کد خبر: 10715

واکنش رضا کیانیان به فهرست بازیگران زن ممنوع‌الکار سینما

این هنرمندان سرمایه‌های ملی هر کشوری هستند. آیا «سرمایه سوزی» برای کشور ما کار صحیحی‌ست؟ به جای تعامل با این هنرمندان «تیغ کشیدن» و «بریدن رشته گفتگو» صحیح است؟

 

بیان فردا | مدیرکل نظارت و ارزشیابی در روزهای گذشته اعلام کرد بازیگرانی که کشف حجاب کرده‌اند حق شرکت در هیچ پروژه‌ای را ندارند و بعد از آن اعتماد با انتشار لیستی از بازیگران زنی که کشف حجاب کرده‌اند خبر از ممنوع‌الکاری آن‌ها داد و این خبر واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

رضا کیانیان بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون هم با انتشار یک پست نسبت به این تصمیمات واکنش نشان داد و نوشت:

«آیا بر طبق قانون اساسی، کسی یا وزارتخانه‌ای می‌تواند بدون «حکم قطعی قضایی» حق کار کردن را از فردی بگیرد؟ تا آن جا که من می‌دانم، طبق قانون اساسی فقط دستگاه قضایی می‌تواند چنین حکمی بدهد. من از آقای اژه‌ای می پرسم . آیا دستگاه قضا چنین حکمی صادر کرده است؟ چون کار کردن حق طبیعی هر کسی ست. این همکاران من بیشتر‌شان ستاره‌ای هستند در آسمان هنر ایران. سال ها زمان لازم است که ستاره دیگر در این حد و اندازه طلوع کند. آیا به نکته فکر شده؟

این هنرمندان سرمایه‌های ملی هر کشوری هستند. آیا «سرمایه سوزی» برای کشور ما کار صحیحی‌ست؟  به جای تعامل با این هنرمندان «تیغ کشیدن» و «بریدن رشته گفتگو» صحیح است؟ کار وزارت ارشاد پشتیبانی از هنر و هنرمندان است. قدر و اندازه‌ی  هنرمند را مردم مشخص می‌کنند.

هنر و هنرمند را نمی توان با دیکته کردن از بالا تعیین کرد! قاعدتن وزارت ارشاد می‌بایست با هنرمندان و وزارت‌خانه های دیگر و ارگان‌های موجود وارد «گفتگو» شود تا مشکل را حل کند. آیا وزارت ارشاد به وظایف  تعریف شده‌اش عمل کرده است؟ »

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین