زاکانی از پکن زباله سوز می خرد!
کد خبر: 11465

زاکانی از پکن زباله سوز می خرد!

دقیقا پارسال همین روزها بود که در فضای مجازی شایعاتی منتشر شد که ناسا وجود گاز متان را بالای سر مرکز پردازش زباله آرادکوه ثبت و منتشر کرده است. به‌دنبال آن بسیاری از فعالان محیط‌زیست نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

بیان فردا | دقیقا پارسال همین روزها بود که در فضای مجازی شایعاتی منتشر شد که ناسا وجود گاز متان را بالای سر مرکز پردازش زباله آرادکوه ثبت و منتشر کرده است. به‌دنبال آن بسیاری از فعالان محیط‌زیست نسبت به این موضوع اعتراض کردند.

معضل آرادکوه و فشار سنگینی که روی این مرکز برای از بین بردن زباله‌های پایتخت وجود دارد، تمامی نداشته و جنوب شهر تهران زیر بار زباله کل پایتخت گرفتار شده است. رفع این مشکل از نظر مدیریت شهری به دور نمانده و در واقع در سفر مدیران شهر به چین ،خرید زباله‌سوزهای نسل جدید که دنیا از آنها بهره‌مند است، مورد توجه هیأت اعزامی از بهشت قرار گرفته بود.

در همین رابطه، سیدجعفر تشکری‌هاشمی می‌گوید: طی این تفاهمنامه ممکن است 4یا 5دستگاه زباله‌سوز جدید تهیه کنیم و آن را در نقاط مختلف تهران قرار دهیم که تمام این موارد درصورتی است که با شرکت مورد نظر به قرارداد برسیم. در آن صورت دیگر نیاز نخواهد بود که زباله‌ها از نقاط مختلف شهر به یک نقطه برای امحا منتقل شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر در ادامه تصریح کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته این دستگاه زباله‌سوز وجود دارد و این شرکت نزدیک به ۱۰۰۰دستگاه را به شهرهای مختلف دنیا فروخته است. امروز ما یک عقب‌ماندگی داریم.

او در ادامه می‌افزاید: ورود این زباله‌سوزها یک کار نوآورانه و خلاقانه نیست، امیدواریم با این دستگاه‌ها این عقب‌ماندگی چندساله تهران جبران شود؛ البته تمام این موارد درصورتی است که شهرداری تهران پیگیری لازم را انجام دهد تا تفاهمنامه‌ای که داشتیم به نتیجه برسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین