استقلال در جمع ۴۰۰ تیم باشگاهی برتر دنیا هم نیست!
کد خبر: 11729

استقلال در جمع ۴۰۰ تیم باشگاهی برتر دنیا هم نیست!

قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال تنها تیم‌های باشگاهی کشورمان هستند که در میان ۴۰۰ تیم برتر باشگاهی دنیا از نگاه سایت IFFHS جای گرفته‌اند.

بیان فردا | سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) مطابق امتیازاتی که کارشناسان این فدراسیون به تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان بر اساس عملکرد آن‌ها می‌دهند، رده‌بندی تیم‌های جهان طی یک سال گذشته (اول نوامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳) را منتشر کرد.

مطابق این رده‌بندی، پرسپولیس با کسب ۷۴ امتیاز در جایگاه ۲۲۲ جهان قرار دارد. قهرمان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی در رنکینگ ماه گذشته این سایت، در رتبه ۳۵۲ دنیا ایستاده بود و در یک ماه اخیر، ۱۳۰ پله در این رده‌بندی صعود کرده است!

سپاهان نیز ۵۵.۵ امتیاز کسب کرده و جایگاه ۳۷۵ دنیا را در اختیار دارد. طلایی‌پوشان که همراه پرسپولیس تنها تیم‌های ایرانی حاضر در جمع ۴۰۰ تیم نخست رده‌بندی تیم‌های باشگاهی جهان از نگاه فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال به شمار می‌روند، نسبت به رنکینگ ماه گذشته صعودی ۶۰ پله‌ای داشته‌اند.

تیم‌های الهلال، پوهانگ استیلرز، کاوازاکی فرونتاله، اولسان هیوندای و اوراوا رد دایموندز، پنج تیم نخست قاره آسیا در این رده‌بندی محسوب می‌شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین