فعلا نمی‌توان به ایرادات لایحه حجاب پرداخت؛ چاره‌ای نیست
کد خبر: 11775
سیدحاجی محمد موحد عضو کمیسیون قضایی مجلس:

فعلا نمی‌توان به ایرادات لایحه حجاب پرداخت؛ چاره‌ای نیست

یکی از اعضای کمیسیون قضایی مجلس گفت: از آن جایی که لایحه برنامه هفتم توسعه کشور در مجلس در حال بررسی است قانوناً ما حق نداریم به موضوعات دیگری ورود پیدا کنیم. هرچند شورای نگهبان ایرادات لایحه عفاف و حجاب را مشخص کرده است اما چاره‌ای نیست.

 

بیان فردا | سیدحاجی‌ محمد موحد، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: شورای نگهبان ایرادات لایحه عفاف و حجاب را مشخص کرده است اما چاره‌ای نیست و باید اجازه داد تا پرونده لایحه برنامه هفتم توسعه کشور که در اواخر بررسی‌هایش قرار دارد به اتمام برسد تا به آن موضوع برسیم.

بخش هایی از گفت و گوی موحد را در ادامه می خوانید:

پس از مدت‌ها بحث و بررسی پیرامون لایحه عفاف و حجاب، هنوز ایرادات را ندیدم و دلیلش هم این است باید ایرادات در جلسه رسمی کمیسیون مطرح شود. اکنون فقط خبردار شدیم که اعضای شورای نگهبان موضوعاتی را مشخص و به مجلس فرستادند تا در ادامه ایرادات به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع داده شود.

از آن جایی که لایحه برنامه هفتم توسعه کشور در مجلس در حال بررسی است قانوناً ما حق نداریم به موضوعات دیگری ورود پیدا کنیم. هرچند شورای نگهبان ایرادات لایحه عفاف و حجاب را مشخص کرده است اما چاره‌ای نیست و باید اجازه داد تا پرونده لایحه برنامه هفتم توسعه کشور که در اواخر بررسی‌هایش قرار دارد به اتمام برسد تا به آن موضوع برسیم.

روال کار این‌ طور است که ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون بررسی خواهد شد. حال ممکن است اکثریت اعضای کمیسیون روی برخی ایرادات شورای نگهبان حرف داشته باشند و بر مصوبه خود تاکید و اصرار کنند و درباره بعضی دیگر از مصوبات، ایرادی را اصلاح کنند. 

شاید برخی از ما تاریخ دقیق بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را بخواهند ولی باید بگویم اصلاً نمی‌شود زمان مشخصی را گفت مخصوصاً که شاید پیش از ورود به این موضوع لایحه بودجه ۱۴۰۳ را داشته باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین