گزارش «علی کریمی خائن نیست»، دردسرساز شد
کد خبر: 2792
تذکر هیات نظارت بر مطبوعات به روزنامه اعتماد

گزارش «علی کریمی خائن نیست»، دردسرساز شد

هیات نظارت بر مطبوعات به روزنامه اعتماد تذکر کتبی داد.

بیان فردا | روزنامه اعتماد به دلیل گزارشی که از علی کریمی منتشر کرد بود از هیات نظارت بر مطبوعات تذکر کتبی دریافت کرد.

در روزهای پایانی شهریورماه بود که روزنامه اعتماد با انتشار گزارشی تلاش کرد به صورت منصفانه و بی‌طرفانه ریشه‌های اصلی کنشگری یکی از اسطوره‌های ورزشی کشور را مورد بررسی قرار دهد.

در این گزارش با اشاره به برخی رفتارهای تند و خشن با چهره‌های ورزشی این پرسش طرح شده بود که چرا به جای برخوردهای سلبی و اتهامات واهی، تلاش نمی‌شود زبانی متناسب و فراگیر برای گفت‌وگو با نسل‌های مختلف و چهره‌های گوناگون کشور به کار گرفته شود. اما هیات نظارت بر مطبوعات به مدیرمسوول روزنامه اعتماد به دلیل «مضمون حمایت‌آمیز» از علی کریمی تذکر کتبی داد.

در متن این تذکر کتبی آمده است:

«جناب آقای بهزادی مدیرمسئول محترم روزنامه اعتماد، با سلام، احتراما، مسوولیت اجتماعی رسانه‌ها ایجاب می‌کند در ایجاد انسجام اجتماعی و نیز جلوگیری از ایجاد اغتشاش و آشوب در جامعه و هدایت اعتراضات موجود در میان اقشار مردم به مسیرهای منطقی و غیر احساسی برای حل مسائل کشور اقدام شایسته و بایسته انجام دهند. بر این اساس انتظار این است که روزنامه اعتماد در انتشار مطالب این ملاحظه را رعایت نماید.

 با این مقدمه به آگاهی می‌رساند؛ موضوع انتشار یادداشتی با عنوان «علی کریمی خائن نیست» در شماره مورخ 31/6/1401آن روزنامه، در جلسه مورخ 2/7/1401هیات محترم نظارت بر مطبوعات مطرح و به دلیل مضمون حمایت‌آمیز یادداشت مذکور از علی کریمی که در مطالب منتشره از طرف ایشان دعوت به عبور از چارچوب‌های قانونی وجود دارد، مقرر شد، به استناد بند ۵ مفاد ماده ۶ قانون مطبوعات، به جنابعالی تذکر داده شود. انتظار می‌رود، در تهیه و تدوین مطالب و انتخاب تیترها، ملاحظات و چارچوب‌های قانونی و ملی را مورد توجه و عمل قرار دهید.»

سید علاءالدین ظهوریان، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات

منبع: اعتماد

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین