کد خبر: 3285

تشکیل کمیته پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی

هیئت‌مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در جلسه خود مراحل ایجاد کمیته پیگیری روزنامه‌نگاران بازداشتی را نهایی کرد.

بیان فردا | جامعه | هیئت‌مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در جلسه خود مراحل ایجاد کمیته پیگیری روزنامه‌نگاران بازداشتی را نهایی کرد.

در جلسات پیشین مقرر شده بود از روزنامه‌نگاران و مدیران مسئول و افرادی که تعلقات آنان به تقویت این حرفه مهم، اثبات شده است، دعوت شود تا کمیته‌ای را برای پیگیری مشکلات گوناگون روزنامه‌نگارانی که در حوادث اخیر احضار، بازداشت و محکوم یا آزاد شده‌اند، تشکیل دهند و با حداکثر توان کمک‌های ممکن به‌ویژه حقوقی، مشاوره‌ای و عاطفی را برای خود و‌ خانواده‌هایشان عرضه کنند.

متأسفانه در هفته‌های اخیر فرایند احضار و بازداشت‌ها به نحو روشنی بیشتر و در نتیجه ضرورت این پیگیری افزون‌تر شده است. در این راه جمعی پنج‌نفره شکل گرفته که از طریق دبیرخانه‌ای در انجمن ضمن کسب اطلاعات لازم از وضعیت این همکاران و تماس با خود یا خانواده‌هایشان، برنامه‌هایی را برای ایجاد تعامل و گفت‌وگو جهت حل و بهبود وضعیت آنان در دستور کار خود قرار می‌دهد.

همکاران و‌ خانواده‌هایی که علاقه‌مند به اظهار نکات یا اخبار لازم در مورد خود یا عزیزانشان هستند یا آمادگی همراهی در این فرایند را دارند، به اکانت تلگرامی 09024401392 پیام دهند. دبیرخانه در اسرع وقت با آنان تماس خواهد گرفت. اخبار کمیته متعاقبا اعلام خواهد شد.

آقایان الیاس حضرتی، مهدی رحمانیان، محمد مهاجری، کامبیز نوروزی و‌ خانم بدرالسادات مفیدی دعوت مزبور را پذیرفته‌اند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید