توصیه‌های پلیس راهور به رانندگان و موتورسواران در شرایط برفی
کد خبر: 3501

توصیه‌های پلیس راهور به رانندگان و موتورسواران در شرایط برفی

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشریح آخرین وضعیت ترافیکی معابر پایتخت، از عموم شهروندان خواست که از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و به موتوسواران توصیه اکید کرد که از تردد در شرایط بارانی و برفی جدا خودداری داشته باشند.

بیان فردا | به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ محمد رازقی درباره  آخرین وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران در صبح بیست و ششم  بهمن ماه 1401 توضیح داد: با رصدی که امروز از معابر شهر تهران از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک داشتیم، شاهد حجم بالای ترددها و شروع ترافیک به دلیل شروع لغزندگی معابربدلیل بارش برف در معابر شهر تهران بودیم. 

وی افزود: با توجه به شروع بارش برف در معابر شمالی شهر تهران، احتمال افزایش تراکم ترافیک متصور است. در حال حاضر بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق حوالی جنت آباد، شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از حدود شهید ستاری و شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از  جناح دارای ترافیک هستند. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از صیاد، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست نیز بار ترافیکی مشاهده می‌شود. 

رازقی گفت: در بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از  پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم. 

وی در ادامه توضیح داد: در خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از شهیدان و جانبازان از میدان امام رضا (ع) و مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

رازقی اضافه کرد: تیم های پلیس راهور تهران بزرگ از  ابتدای صبح در تمامی تقاطع‌ها، معابر  و میادین شهر تهران به منظور روان‌سازی و کنترل ترافیک حضور دارند و طرح جناغی‌ها به منظور  نظم‌بخشی به بزرگراه‌ها در حال اجراست. 

وی  تاکید کرد: موتورسواران از  تردد در معابر و در این شرایط بارانی و برفی جدا خودداری کنند، چراکه این وسیله نقلیه در  این شرایط به شدت ناایمن و خطرناک است و با کوچکترین لغزندگی به سرعت از  کنترل خارج شده و واژگون می‌شود.

رازقی همچنین از رانندگان وسایل نقلیه خواست: در این شرایط به خاطر  اینکه میدان دید کم می‌شود، حتما با سرعت مطمئنه تردد کرده و فاصله طولی را حتما با خودروی مقابل رعایت کرده و و رانندگی  با چراغ روشن را مد نظر  داشته باشید و همچنین حتما باک وسیله نقلیه را پر کنید. 

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین