ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پروش آغاز شد + جزئیات
کد خبر: 3708
با دعوت از جوانان دغدغه‌مند و انقلابی

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پروش آغاز شد + جزئیات

ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش از ساعات پایانی چهارشنبه، دهم اسفندماه آغازشده و تا روز سه شنبه، شانزدهم اسفندماه ادامه دارد.

بیان فردا | ثبت‌نام در آزمون استخدامی مذکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است. 

ستاری‌فرد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از جوانان توانمند، دغدغه مند و انقلابی داوطلب شغل معلمی که حائز شرایط مقرر در آزمون هستند دعوت کرده است در این آزمون شرکت کنند و در این باره گفته است که «این آزمون نسبت به آزمون های سنوات قبل با تغییرات و تحولات جدی با جهت گیری شناسایی جذب نیروی باکیفیت و شفافیت فرایندها همراه است که لازم است مورد مطالعه و مداقه عزیزان داوطلب قرار گیرد.» 

شرط سنی برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدر است؟

قرار است آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای جذب ۲۸ هزار آموزگار دوره ابتدایی در روز هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار شود؛ شرط سنی برای شرکت در آزمون داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و داشتن حداکثر ۴۰ سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس) است. همچنین به موجب تبصره ۲ ماده واحده « نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش مصوب سال ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدت همکاری تمام وقت افرادی که به استناد یکی از قوانین و مقررات موضوعه با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می شود.

شرایط قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

اعلام نتایج اولیه سه تا پنج برابر ظرفیت ازبین داوطلبان واجد شرایط، جهت ارزیابی تکمیلی از بین داوطلبان دارای حدنصاب صورت می پذیرد.

داوطلبان باید در مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل ۴۷۰ امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (۱۰۰۰ امتیاز) را کسب کنند.

در ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (۹۵) امتیاز از شایستگی های عمومی، حداقل (۷۰) امتیاز از شایستگی اختصاصی و (۴۰) امتیاز از شایستگی تخصصی الزامی است.

پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش وپرورش(حداکثر سه برابر) درسقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر (کتبی) با وزن ۴۰ درصد و ارزیابی تکمیلی با وزن ۶۰ درصد لحاظ شده و بر اساس اولویت‌های انتخابی (حداکثر سه کد شغل محل) درمقایسه باسایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

مدت دوره یکساله مهارت ­آموزی جزء سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفاً به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش­­ و پرورش است. گواهی پایان دوره مهارت ­آموزی، دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیست.

محل مهارت ­آموزی دوره یک ساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی توسط دانشگاه فرهنگیان تعیین خواهد شد.

ضمن آنکه پذیرفته شدگان نهایی ضمن شرکت و موفقیت در دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان باید در قالب برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌­ای معلمان و در مسیر رشد معلمی در دوره‌های ضمن خدمت پیش بینی شده مطابق ضوابط اعلامی وزارت آموزش و پرورش موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی شوند. گذراندن حداقل ۱۲۰ ساعت ضمن خدمت مرتبط با امورتربیتی و مهارت‌های معلمی برای پذیرفته شدگان رشته‌های غیر امورتربیتی در دو سال نخست استخدام الزامی است.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین