تغییر ساعت کاری اداره‌ها دستاورد داشت؟
کد خبر: 8197

تغییر ساعت کاری اداره‌ها دستاورد داشت؟

استاندار تهران با بیان اینکه طرح تغییر ساعت کاری ادارات در روز ۱۵ شهریورماه پایان می‌یابد، گفت: این طرح در مدیریت مصرف انرژی در پایتخت بسیار اثرگذار بود.

بیان فردا | علیرضا فخاری گفت: در سال‌های اخیر بدلیل خشکسالی و گرما مصرف انرژی از جمله برق و آب در تهران و سایر کلانشهرها افزایش چشمگیری داشته که اجرای طرح تغییر ساعت کاری ادارات از ۶ صبح تا ۱۳ در مدیریت مصرف انرژی بسیار اثرگذار بود.

وی افزود: این طرح موجب شد که در زمان اوج مصرف کارکنان ادارات از محل کار خارج و طبق گزارشات انجام شده کارکنانی هم که در دستگاه‌ها بعد از ساعت کاری حضور داشتند از مولدهای خورشیدی استفاده کردند و همچنین اداراتی که پرمصرف شناخته شدند نسبت به قطع برق اقدام شد.

استاندار تهران ادامه داد: طبق بازدیدهای میدانی از ادارات، بالای ۹۰ درصد از دستگاه‌ها با حداقل مصرف اوج گرما را مدیریت کرده ولی از ۱۵ شهریورماه ساعت کاری ادارات به روال گذشته باز می‌شود.

وی در خصوص اجرای طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات از اول مهرماه نیز گفت: جلسات متعددی در شورای ترافیک استانداری برگزار شده که از مهرماه به لحاظ مدیریت ترافیک طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات اجرا خواهد شد و امسال تلاش کردیم یک تناسبی بین ساعت کاری ادارات با مراکز آموزشی ایجاد کنیم و به نوعی تقسیم ترافیک شده و کارکنان در یک ساعت مشخص و همچنین دانش آموزان و دانشجویان نیز در یک ساعت مشخص به محل کار و تحصیل بروند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: سیستم حمل‌ونقل عمومی پایتخت از جمله ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی تقویت خواهد شد و از شهروندان تهرانی درخواست داریم برای رفتن به محل کار و تحصیل تا جایی که می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

به گفته وی، مدیریت ترافیک شهری پایتخت نیازمند عزم جدی دولت و مدیریت شهری است و همه در یک مسیر قرار داریم تا بتوانیم ترافیک پایتخت را در زمان شلوغی مدیریت کنیم.

فخاری یادآور شد: ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت از فرسودگی چندین ساله برخوردار است که به همت وزارت صمت تلاش شده که اتوبوس و تاکسی‌های جدید به این ناوگان تزریق شود و در مهرماه نیز پیش‌بینی شده حداقل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان تزریق شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین