نمایندگان دست‌بردار وزرای رئیسی نیستند؛ 8 وزیر در لیست استیضاح!
کد خبر: 11350

نمایندگان دست‌بردار وزرای رئیسی نیستند؛ ۸ وزیر در لیست استیضاح!

یک عضو هیات رئیسه گفت: بیش از ۸ استیضاح وزرا در سامانه ی استیضاح های مجلس وجود دارد که از این ها ۲استیضاح برای یک وزیر اعلام وصول شده است. استیضاح وزیر آموزش و پرورش توسط خضریان و محمود زاده ارسال شده است.

 

بیان فردا | نادری عضو‌هیات رئیسه مجلس از ارسال استیضاح وزیر آموزش و پرورش به هیئت رئیسه مجلس خبر داد. 

نادری گفت: بیش از ۸ استیضاح وزرا در سامانه استیضاح های مجلس وجود دارد که از این ها ۲استیضاح برای یک وزیر اعلام وصول شده است. استیضاح وزیر آموزش و پرورش توسط خضریان و محمود زاده ارسال شده است.

وی تاکید کرد: این امضاها تعداد حد نصاب را دارند. طبق گفته ی این عضو هیات رئیسه مجلس بقیه استیضاح ها به هیئت رییسه ارسال نشده است.

نادری گفت: سعی مان بر این است که لایحه برنامه هفتم توسعه تا آخر این هفته تمام شود و فعلا بررسی تصمیم گیری در خصوص استیضاح وزرا  تا پایان برنامه هفتم در دستور کار هیات رییسه  نیست. این موضوع  بعد از اتمام برنامه هفتم بررسی خواهد شد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد و از طراحان استیضاح وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۵۶ نفر از نمایندگان مجلس طرح استیضاح آقای صحرایی را امضا کرده‌اند، گفت: با توجه به عملکرد غیرقابل دفاع وزیر آموزش و پرورش در مدت اخیر به‌ویژه در بحث کمبود معلم در مدارس، بعید به نظر می‌رسد که نمایندگان از امضاهای خود برای استیضاح ایشان عقب‌نشینی کنند.

وی افزود: هم‌اکنون طرح استیضاح در اختیار هیات رئیسه مجلس است و احتمالاً در ادامه جلسه امروز یا در نشست فردای مجلس، این طرح توسط هیات رئیسه اعلام وصول خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین