توضیح رئیس ستاد انتخابات درباره رد صلاحیت‌ها
کد خبر: 11631

توضیح رئیس ستاد انتخابات درباره رد صلاحیت‌ها

رئیس ستاد انتخابات می گوید: هیات های اجرایی بر اساس قانون به وظایف خود عمل کردند و پس از مهلت چهار روزه برای رسیدگی به اعتراضات نتایج اعلام می شود.

بیان فردا | محمدتقی شاهچراغی، رئیس ستاد انتخابات کشور، با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: از فردا به مدت چهار روز داوطلبان که عدم تأیید یا احراز صلاحیت از هیات اجرایی گرفته‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور اعتراض خود را ثبت کنند

اهم اظهارات رئیس ستاد انتخابات کشور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* از مجموع ۲۴ و ۹۸۲ نفری که در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند، ۱۴ درصد عدم تأیید و ۱۴ درصد هم عدم احراز گرفته‌اند که از این میزان (عدم تأیید و عدم احراز) ۳۰ درصد مدارک کافی ارائه نداده‌اند.

*داوطلبانی که مایل هستند دلایل عدم تأیید یا احراز را داشته باشند با مراجعه حضوری خودشان می‌توانند دلایل عدم تأیید یا احراز را دریافت کنند.

* اصرار وزارت کشور و ستاد انتخابات بر رعایت مر قانون است و ما هیچ دخالتی هم در روند تأیید یا احراز صلاحیت داوطلبان نداریم. آنانی که عدم تأیید و احراز خورده‌اند هم می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

*پس از پایان رسیدگی به مدت دو روز هیات های اجرایی موظفند به داوطلبان اطلاع رسانی کنند.

* از فردا به مدت ۴ روز داوطلبان که عدم احراز از هیات اجرایی گرفتند می توانند به سامانه وزارت کشور مراجعه کنند و اعتراض خود را ثبت کنند که از هشت صبح تا ساعت ۱۸ اعتراضات قابل ثبت است و به هیات نظارت استان ها برای رسیدگی ارسال می‌شود.

*در طول ۵۰ روز به شکایات رسیدگی می شود باز اگر عدم احراز مطرح شود و کسی اعتراض داشته باشد شورای نگهبان به آن رسیدگی می کند.

*از مجموع بیش از بیست و چهار هزار نفر هیات های اجرایی برابر استعلامات از مراجع پنج‌گانه تصمیم گیری می‌کنند. در ادامه مسیر اعتراض کسانی که اعتراضشان را ثبت می‌کنند پیگیری می‌شوند باید توجه داشت مر قانون مبناست.

*{با اشاره به اینکه در این مرحله پنج دستگاه ذیصلاح ( وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، سازمان ثبت احوال، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی و قوه قضاییه) بررسی ها را رسیدگی کردند}: این نتایج به معنای رد صلاحیت نیست بلکه عدم تایید و عدم احراز است.

*هیات های اجرایی بر اساس قانون به وظایف خود عمل کردند و پس از مهلت چهار روزه برای رسیدگی به اعتراضات نتایج اعلام می شود

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین