دست به یکی کردن عراق و سوریه علیه آمریکا
کد خبر: 11755

دست به یکی کردن عراق و سوریه علیه آمریکا

حجم این حملات به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه به قدری افزایش یافته که پنتاگون در بیانیه رسمی خود می‌گوید: «تعداد حملات طی یک ماه گذشته نزدیک به بیش از ۴۰ دفعه رسیده است.»

بیان فردا | حجم این حملات به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه به قدری افزایش یافته که پنتاگون در بیانیه رسمی خود می‌گوید: «تعداد حملات طی یک ماه گذشته نزدیک به بیش از ۴۰ دفعه رسیده است.»

در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه، چهار موشک توسط دو فروند جنگنده اف ۱۵ شلیک شد.  وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این حمله موشکی  در پاسخ به بمباران مکرر پایگاه‌های نظامی این کشور در «شرق رود فرات» (در سوریه) صورت گرفته است. 

پاسخ مقاومت بسیار فوری و قاطع بود. نیروهای مقاومت با بمباران مراکز اسکان سربازان آمریکایی درپایگاه های «العمر» و «کونیکو»، به تجاوزات آمریکا پاسخ قاطعانه‌ای دادند. موشک‌ها و پهپادهای مقاومت مستقیماً به هدف اصابت کرد.

حسین العجیلی، خبرنگار سوری در این زمینه می‌گوید: «بامداد دیروز، شهر دیرالزور هدف حملات موشکی آمریکا قرار گرفت. دقیق‌تر بگویم ضلع شرقی دیرالزور بمباران شد. براساس اطلاعات به دست آمده دشمن ۴ موشک پرتاب کرده که به یک نانوایی و چند انبار خالی اصابت کرده است.»

به دنبال تبادل آتش از طرف اشغالگران آمریکایی، این بار مقاومت با شلیک ۱۶ موشک، پایگاه العمر را چنان در هم کوبید که طرف آمریکایی از پاسخ بیش‌تر اجتناب کرد.

اکنون نیروهای اشغالگر آمریکایی میان آتش دو جبهه مقاومت گیر افتاده‌اند؛ جبهه اول که در داخل خاک عراق آنها را هدف قرار می دهد و جبهه دوم در سوریه که خواب را از چشمانشان ربوده است. 

ایالات متحده در اقدامی بی‌سابقه، از پایگاه «کونیکو» واقع در شرق سوریه، عمق خاک عراق را هدف قرار داد؛ زیرا مصدر آن حمله موشکی، داخل خاک عراق بود. با این حال، اقدام آمریکا مصداق بارز «تجاوز سرزمینی» است و بغداد می‌تواند این موضوع را پی‌گیری کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین