وارد کنندگان کالاهای صهیونیستی باید مجازات شوند
کد خبر: 11954
حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس:

وارد کنندگان کالاهای صهیونیستی باید مجازات شوند

حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس، از رویکرد مجلس برای برخورد با وارد کنندگان کالاهای که سرمایه یا مالک اسرائیلی دارند خبر داد و گفت: هر مسئول، مدیر و وزیری که از این امر جلوگیری نکند، از بعد نظارتی توسط مجلس مورد بازخواست قرار می‌گیرد. وارد کنندگان کالاهای صهیونیستی باید مجازات شوند. اگر وزارت خارجه و یا دیگر دستگاه های اجرایی مانع ورد کالاها با منشاء و سرمایه اسرائیلی شوند قطعا مجلس آن را پیگیری و کمیسیون قضایی هم با آنها برخورد خواهد کرد.

بیان فردا | هفته گذشته محمد جواد ظریف در نشست «مسأله فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل» با تأکید بر تحولات اخیر گفت: اگر پای ایران را به وسط معرکه جنگ بکشانند برای هیچکدام از مقام‌های حاکمیتی اتفاقی رخ نخواهد داد! بمب بر سر مردم ایران فرود می آید! تا حالا مگر تحریم ها به چه کسانی ضرر زده؟ به کسانی که روزی چند میلیون دلار درآمد دارند یا به مردم بیچاره؟

صحبت های ظریف با واکنش طیف انقلابی در مجلس ودولت روبرو شد. آنها معتقدند اظهارات وزیر سابق امور خارجه اعلام ضعف از سوی دولت و حاکمیت است. طیف انقلابی در مجلس، دولت و دیگر نهادها خواستار برخورد با اسرائیل و کشورهای حامی آن مانند آمریکا در منطقه هستند. از سوی دیگری طیفی در دولت و مجلس پیگیر منع ورود کالاهایی هستند که سرمایه اصلی آن در اختیار یهودیان مقیم اروپا و آمریکاست و حتی چند روز پیش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و برخی رسانه ها از تهیه لیستی از کالاهایی که سرمایه گذار اسرائیلی مانند نستله، کوکالا و... تهیه کردند. برخی نمایندگان مجلس معتقد هستند دولت و وزارت خارجه اراده کافی برای تحریم کالاهایی که سرمایه گذاران آنها صهیونیست ها خوانده می شوند، ندارند. موضوع تحریم کالاهای اسرائیلی ابتدا از سوی آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی مطرح شد. ظاهراً طیفی از نمایندگان مجلس یازدهم هم پیگیری آن را بر عهده گرفته اند.

در این باره حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص بستن راه ارزاق و نفت بر روی اسرائیل و حامیان آن در صورت ادامه حمله به غزه و گسترش جنگ گفت: قطعا پاسخ حزب‌الله، کشور و ارتش لبنان کوبنده خواهد بود و درسی به این رژیم می‌دهد که هیچوقت از یاد نبرد و به سقوطش نزدیک‌تر شود.

وی ادامه داد: تا کنون هم عمده نیروهای جبهه مقاومت آسیب جدیدی ندیدند و تلفاتی نداشتند؛ بنابراین آماده هستند تا به موقع و بر اساس تدابیری که اندیشیده می‌شود ماشه‌های سلاح‌شان را به سمت رژیم و بستن آبراه‌هایی که لازم باشد بچکانند. حتما گروه‌های مقاومت پیروز میدان خواهند بود.

حاجی‌ دلیگانی درباره پاسخ ایران به تهدیدهای آمریکا علیه ایران، عنوان کرد: ایران کشوری نیست که از این تهدیدات بترسد و بخواهد عقب‌نشینی کند اما بدون حساب و کتاب هم کاری انجام نمی‌دهیم. هرجایی لازم باشد پاسخ کوبنده‌ای دریافت می‌کنند.

وقت آن رسیده که ارتش کشورهای اسلامی به صحنه حمایت از غزه بیایند

عضو کمیسیون قضایی مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه باتوجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر بستن راه‌های ارسال سوخت و ارزاق به فلسطین، قرار است چه اقدامی انجام شود، گفت: صریح‌ترین مطالب توسط مقام معظم رهبری درخصوص وحشی‌گری رژیم صهیونیستی بیان شده و تکلیف بر همه ملت ایران و ملت‌ مسلمان و آزاده دنیا و همچنین بر مسئولین کشورهای اسلامی و غیراسلامی تمام شده است. همه امروز می‌دانند که جبهه باطل دارد دست و پا می‌زند و نسل‌کشی انجام می‌دهد. از طرفی راه کمک به مردم را بسته‌اند و کشور مصر در این مقطع بیشترین خیانت را به ملت‌های عرب و مردم فلسطین و غزه می‌کند.

وی تاکید کرد: وقت آن رسیده که ارتش کشورهای اسلامی به صحنه بیایند و سهمی در دفاع از مردم غزه برعهده گیرند. همانطور که امریکایی‌ها با تمام امکانات و ناوهای خود دارند از رژیم کودک‌کش صهیونیستی پشتیبانی می‌کنند. یکی از راه‌های مبارزه هم بحث تحریم سوخت به این رژیم است. همچنین کالاهای رژیم صهیونیستی مستقیم و غیرمستقیم توسط همه مردم دنیا، خصوصا کشورهای اسلامی تحریم شود تا این رژیم جعلی به خود بیاید و دست از آدم‌کشی بردارد.

اگر مسئولی از واردات کالای اسرائیلی به کشور جلوگیری نکند، مورد بازخواست مجلس قرار می‌گیرد

حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس، از رویکرد مجلس برای برخورد با وارد کنندگان کالاهای که سرمایه یا مالک اسرائیلی دارند خبر داد و گفت:  قطعا ایران باید در این رابطه پیشقدم باشد و هر مسئول، مدیر و وزیری که از این امر جلوگیری نکند، از بعد نظارتی توسط مجلس مورد بازخواست قرار می‌گیرد و موظف هستند این فرمایش رهبری را به عینیت برسانند. وارد کنندگان کالاهای صهیونیستی باید مجازات شوند. اگر وزارت خارجه و یا دیگر دستگاه های اجرایی مانع ورد کالاها با منشاء و سرمایه اسرائیلی شوند قطعا مجلس آن را پیگیری و کمیسیون قضایی هم با آنها برخورد خواهد کرد. 

حاجی دلیگانی در پیش‌بینی خود از نتیجه  جنگ اسرائیل در غزه و گسترش درگیری ها در جنوب لبنان گفت: اگر جنگ گسترش پیدا کند قطعا بازنده اصلی آمریکاست. اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، مقاومت این توان را دارد که آبراه ها را بر کشتی های اسرائیلی و تمام متحدانش ببندد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین