جزئیات هشدار صادر شده از سوی انصارالله به اسرائیل
کد خبر: 12368

جزئیات هشدار صادر شده از سوی انصارالله به اسرائیل

معاون اداره ارشاد اخلاقی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه توقیف کشتی اسرائیلی با تحولات اوضاع غزه مرتبط است، گفت: ما برای حمایت از غزه، فشار بر رژیم اسرائیل را در دریای سرخ فعال کرده ایم و هنگامی که حمله به غزه متوقف شود، ما از هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی دست خواهیم کشید.

 

بیان فردا | سرتیپ عبدالله بن عامر معاون اداره ارشاد اخلاقی جنبش انصارالله یمن در گفت و گو با شبکه الجزیره قطر با بیان اینکه کشتی اسرائیلی توقیف شده توسط نیروهای این جنبش در آبهای سرزمینی یمن افزود: خدمه کشتی توقیف شده از ملیت های مختلف هستند و کشتی متعلق به یک تاجر اسرائیلی است.

وی با بیان اینکه توقیف کشتی اسرائیلی با تحولات اوضاع غزه مرتبط است، گفت:‌ ما برای حمایت از غزه، فشار بر رژیم اسرائیل را در دریای سرخ فعال کرده ایم.

این مقام انصارالله یمن بیان کرد: روند توقیف این کشتی، پیامی به همه طرف های حامی رژیم اسرائیل است که نباید وارد آب های سرزمینی یمن شوند.

وی اظهار کرد: ما تجارت جهانی در دریای سرخ را هدف قرار نمی دهیم بلکه فقط کشتی های مرتبط با رژیم اسرائیل را هدف قرار می دهیم.

بن عامر با اشاره به اینکه روند توقیف کشتی اسرائیلی و انتقال آن به سواحل یمن بازتاب های بین المللی زیادی به ویژه در سطح ناوبری منطقه خواهد داشت، افزود: گروه انصارالله یمن، آبراهه های بین‌المللی را هدف قرار نمی‌دهد بلکه اقدامات نظامی این گروه محدود به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های متعلق به شرکت‌های اسرائیلی است.

وی اشاره کرد که نیروهای مسلح یمن اقدامات احتیاطی لازم را برای مقابله با هرگونه حماقت که از سوی رژیم اسرائیل یا هر نیروی دیگری سر بزند، اتخاذ کرده اند.

پیشتر سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز ( یکشنبه) از توقیف یک فروند کشتی اسرائیلی در دریای سرخ و انتقال آن به سواحل یمن خبر داده بود.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه نیروهای دریایی یمن عملیات نظامی را در دریای سرخ انجام دادند، افزود:‌ یکی از نتایج این عملیات، توقیف یک فروند کشتی اسرائیلی و انتقال آن به سواحل یمن بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین