دنیا به طرف هوش مصنوعی می‌رود؛ ما فضای مجازی را محدود می‌کنیم
کد خبر: 12369

دنیا به طرف هوش مصنوعی می‌رود؛ ما فضای مجازی را محدود می‌کنیم

پزشکیان گفت: دنیا به طرف هوش مصنوعی و تکنولوژی اینترنتی می‌رود و ما فضای مجازی را محدود می‌کنیم و اگر بخواهیم اینگونه عمل کنیم، در آینده‌ای نه چندان دور کشوری خواهیم ساخت که فاصله زیادی با دنیای پیشرفته خواهد داشت.

بیان فردا | مسعود پزشکیان نماینده تبریز با بیان اینکه نباید به دلیل استفاده‌های نامطلوب عده‌ای، جامعه را از فضای مجازی محروم کرد، گفت: مردم به هر شکلی از اینترنت استفاده می‌کنند و این محدودیت‌ها فقط نگرانی و عصبانیت مردم را افزایش می‌دهد درحالی که ما باید همیشه از نوآوری‌ها استقبال کنیم و پیشتاز باشیم.

 بخش هایی از گفت و گوی پزشکیان را در ادامه می خوانید:

دنیا به طرف هوش مصنوعی و تکنولوژی اینترنتی می‌رود و ما فضای مجازی را محدود می‌کنیم و اگر بخواهیم اینگونه عمل کنیم، در آینده‌ای نه چندان دور کشوری خواهیم ساخت که فاصله زیادی با دنیای پیشرفته خواهد داشت. ما همواره استفاده‌های غلط از اینترنت را مورد توجه قرار می‌دهیم، در حالی که نباید به خاطر افرادی که استفاده‌های غلطی از اینترنت دارند، افراد خوب را هم محروم کنیم.

حاکمیت، دولت، مجلس و قوه قضاییه باید مشکل مردم را حل کنند و در غیر اینصورت مردم مشکلات جامعه را از نزدیک لمس می‌کنند و به عنوان مثال وضعیت سفره و معیشت خود را از نزدیک می‌بینند و می‌دانند که مشکلات حل نشده است بنابراین نیازی نیست فضای مجازی را محدود کنیم.

مردم به هر شکلی از اینترنت استفاده می‌کنند و این محدودیت‌ها فقط نگرانی و عصبانیت مردم را افزایش می‌دهد درحالی که ما باید همیشه از نوآوری‌ها استقبال کنیم و پیشتاز باشیم. مدیرانی که خطر نکنند و از نوآوری‌ها فرار کنند، جامعه‌ای عقب مانده و مردمی گرفتار و گرسنه ایجاد می‌کنند.

با این نگاهی که در کشور وجود دارد، فکر نمی‌کنم جسارت آزاد کردن فضای مجازی را داشته باشیم و افرادی می‌توانند این کار کنند که خودشان ذهن باز و اندیشه لازم در پاسخ گویی به مشکلات را داشته باشند و کسانی که از نظر علمی و کارشناسی ضعیف هستند اجازه نخواهند داد، مطالبی مطرح شود که آن‌ها را زیر سوال ببرد و این مساله باعث می‌شود که اجازه باز شدن فضا را ندهند.

در صدر اسلام تنها کار روسای قبایل در برابر رسول خدا (ص) این بود که اجازه ندهند سخنی بگوید، اما ما الان می‌ترسیم یک عده حرف بزنند و به جای اینکه حرف حق را بگوییم و عادلانه صحبت کنیم، از کسی که می‌خواهد حرف حق بزند می‌ترسیم. درحالی که اگر او حرف حقی می‌زند و ما اشکال داریم، پس باید خودمان را اصلاح کنیم، اما اگر حرف اشتباهی می‌زند، فضای مجازی فرصتی برای ما است تا آن‌ها را افشا کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین