رد پای بسیجی‌ها را در شامات در دفاع از نوامیس مسلمانان می‌بینید
کد خبر: 12388

رد پای بسیجی‌ها را در شامات در دفاع از نوامیس مسلمانان می‌بینید

فرمانده‌کل سپاه گفت: صهیونیستها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید.

 

بیان فردا | سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع اساتید بسیجی دانشگاههای تهران که پیش‌ازظهر امروز، سه‌شنبه، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: آمریکا، غربی‌ها و دشمنان فکر می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بدون بازگشت خواهد شد، اما امسال ببینید این تعادل چگونه بازگشته است و قدرت ترمیم‌پذیری نظام را ببینید.

وی افزود: آنها هرچقدر می‌خواهند این نظام را تغییر شکل دهند به حالت اولیه بازمی‌گردد و این جزء مسلمات این نظام است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است و همه نگاه‌ها به ایران است که چگونه این بازی را اداره می‌کند، این عنصر اصلی قدرت ماست.

فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: راه قوی شدن ما از طریق علم می‌گذرد. حکمت و علم، عناصر اصلی پیشرفت ماست و هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه و علم نشود به آن احترام عظمتی که لازمه آن است، نمی‌رسد.

وی یادآور شد: نقش اساتید ما برای قوی کردن ایران، نقش اول و پیشرانی و تعیین‌کنندگی است، چون جوانانی که برای امروز و آینده آماده می‌شوند در دانشگاه ساخته می‌شوند. ایران شایسته بزرگ بودن است و تاریخ ایران گواه این واقعیت است.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به حوادث غزه و جنایات صهیونیستها گفت: تمام اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیستها همه تحت طوفان الاقصی بر باد رفت.

سلامی تأکید کرد: هرچه آمریکا برای خود سیطره سیاسی ایجاد کرده و از جنگ نرم و رسانه استفاده کرده بود که ارزشهای کاذب خود را به جهان حاکم کند پس از طوفان الاقصی همه یک‌باره فرو ریخت.

وی یادآور شد: هویت و ماهیت اصلی  و واقعی آمریکا و غرب و صهیونیستها در حوادث بعد از طوفان الاقصی به‌صورت عریان به همه جهان نشان داده شد.

 بسیج همیشه مترادف پیروزی قطعی در هر مقیاسی است. می توانید رد پای بسیجی ها را در شرق مدیترانه در شامات برای دفاع از نوامیس مسلمین ببینید. بسیاری از پیکرهای بسیجی ما از دوردست آمدند؛ آنهایی که مدافع حرم نام گرفتند.

فرمانده‌کل سپاه خاطرنشان کرد: صهیونیستها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید و مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.

سردار سلامی در ادامه سخنانش بسیج را فرمول حل مسائل به‌ظاهر لاینحل جامعه دانست و گفت: بسیج کارآمدترین، قوی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین، بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه ما به‌واسطه آن آسان می‌شود.

وی افزود: زندگی برای مردم ما با بسیج سهل می‌شود، بسیج سرچشمه الهام، سرچشمه آرامش و تجلی‌گاه فضائل درخشان ملت عزیز ایران و حتی امت اسلام است.

فرمانده‌کل سپاه با اشاره به عنصر پیشگامی، آگاهی، جهاد، شهادت‌طلبی، فداکاری، وفاداری و میدان‌داری بسیج گفت: همین روحیه به مستکبران اجازه غلبه نداد و سیاست‌ها و راهبردهای  آن‌ها را دفن کرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج مترادف کلمه شکوه و پیروزی قطعی است. بسیجیان هنگام بلایا نخستین انسان‌هایی بوده و هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سختی  چون سیل، آتش‌سوزی، زلزله، برف‌های سنگین، کرونا، زدودن فقر، غبار محرومیت و اندوه افسردگی به داد مردم ما می‌رسند.

 بسیج در میدان معادلات سیاسی را تغییر می دهد و گاه نقشه سیاسی را تغییر می دهد. تفکر بسیجی گسترش یافته و از مرزها عبور کرده است.

سلامی بسیج را تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی بر کشور وحتی سرزمین‌های دیگر دانست و گفت: ردپای بسیجیان در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمان را می‌توان دید. پیکر بسیاری از بسیجیان و مدافعان حرم از دوردست آمد اما این حرم فقط بقاء متبرکه آن بلاد نبود بلکه آبرو، حیثیت، عرض، کرامت و شرف مسلمانان بود. آن‌ها به آنجا رفته بودند تا مسلمانان سوریه در خیابان‌های شهرهای اروپایی آواره نشوند و زیر چکمه تحقیر استکبار نروند، عمل آن‌ها نتیجه‌بخش بود و با قوت آن شهید آسمانی توانستند پدیده تکفیر را از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند.

وی اضافه کرد: بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد، ممکن است در نقاطی عمل کند اما شعاع و میدان جاذبه و تأثیر آن جهانی است.

سلامی با ابراز اینکه "این تفکر گسترش یافته و از مرزها عبور کرده است"، یادآور شد: این تفکر جوانان کشورهای اسلامی را با منطق، آرمان‌ها و رسالت‌های خود آشنا کرده است و آنان را همانند جوانان ایرانی برای دفاع از هویت، سرزمین و آرامش خود آماده کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین