کد خبر: 3361

حقوق مزدوران روسی چقدر است؟

همچنان که نام شرکت نظامی خصوصی "واگنر" روسیه در ارتباط با تحولات اوکراین بیش از پیش مشهور شده، یک رسانه به بررسی حقوق و مزایایی که نیروهای این شرکت خصوصی دریافت می‌کنند، پرداخته است.

بیان فردا | ایسنا به نقل از روزنامه اورشلیم پست نوشت، گروه امنیتی خصوصی واگنر روسیه در ضمن استفاده از روش‌های سنتی‌تر برای جذب نیروهای جنگجو، یک سری مزایا و حقوق را برای آنها پیشنهاد می‌کند.

بر اساس پستی که روز دوشنبه در کانال تلگرامی Grey Zone مرتبط با گروه واگنر منتشر شد، این شرکت نظامی خصوصی برای جذب نیرو قراردادهایی با حقوق ۲۴۰۰۰۰ روبل و "پاداشهایی برای عملکرد خوب" را پیشنهاد می‌دهد.

همچنین دیگر مزایای پیشنهادی این شرکت شامل بیمه سلامت و عمر و تجهیزات لازم برای نیروها هستند.

بر اساس گزارش‌ها شرکت واگنر برای جذب افرادی که هم دارای تجربه نظامی و هم بدون تجربه نظامی و در رده سنی ۲۲-۵۰ سال بوده‌اند برای بخش‌های پیاده‌نظام، توپخانه و دیگر تخصصهای رزمی فراخوان داده است.

همچنین طبق این پست، شرکت واگنر خواستار جذب روانشناس، بهیار ارتش و راننده نیز شده است.

طبق گزارش‌ها گروه جنجالی واگنر در جریان عملیاتش در اوکراین و جنگیدن کنار سربازان ارتش روسیه متحمل تلفاتی چشمگیر شده است. این گروه مخصوص نیروهای نظامی مزدور همچنین به استخدام زندانیان روسی و اعطای آزادی به آنها در ازای خدمت در جنگ روسیه-اوکراین پرداخته است. آمریکا این اقدام را یک "تاکتیک وحشیانه" توصیف کرده است.

وزارت دفاع انگلیس در یک به‌روزرسانی اطلاعاتی طی روز جمعه ارزیابی کرد که روند جذب محکومان نظامی از سوی گروه واگنر کاهش یافته است.

این وزارتخانه نوشت: "سازمان فدرال زندان‌های روسیه" در ارقامی که در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ منتشر کرد گزارش داد، جمعیت زندانهای این کشور به ۴۳۳۰۰۰ نفر رسیده که تعداد ۶۰۰۰ تا نسبت به ارقام ماه نوامبر ۲۰۲۲ کمتر است. در مقابل داده‌های مربوط به جمعیت زندانیان روسیه در ماه نوامبر ۲۰۲۲ هم نسبت به ماه سپتامبر همان سال ۲۳۰۰۰ نفر کاهش نشان داده است. احتمالا جذب نیرو برای شرکت واگنر یک فاکتور موثر بزرگ در این کاهش‌ها است.

وزارت دفاع انگلیس خاطرنشان کرد،‌ شبه نظامیان اوکراینی گزارش داده‌اند در ۱۰ روز گذشته اتکا به "حملات به سبک موج انسانی از سوی نیروها واگنری که زندانی بوده‌اند در بخشهای مهم کاهش یافته است."

انگلیس علاوه بر این تغییر تاکتیکها، ارزیابی کرد که احتمالا رقابت بین گروه واگنر و تشکیلات نظامی رسمی روسیه باعث کاهش نیروگیری این شرکت از میان زندانی‌ها شده است.

یوگونی پریگوژین، رئیس گروه واگنر شدیدا منتقد رهبران ارتش روسیه و نحوه اجرای جنگ در اوکراین بوده در حالی که گروه او مسئولیت بسیاری از اقدامات موفقیت آمیز روسیه را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین