کد خبر: 3726

زلزله اقتصاد ترکیه را هم لرزاند

فعالیت‌های تولیدی ترکیه در ماه فوریه به سختی رشد خواهد کرد زیرا زلزله تولید را مختل می‌کند.

بیان فردا | یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت کارخانه‌های ترکیه در ماه فوریه گسترش اندک داشت زیرا زلزله‌های شدید بر این بخش تأثیر گذاشت و برخی از شرکت‌ها تولید را به حالت تعلیق درآوردند که منجر به کاهش سرعت تولید و سفارش‌ها شد.

بخش صنعت استانبول و اس‌اندپی گلوبال اعلام کردند که شاخص مدیران خرید ترکیه برای بخش تولید در ماه گذشته بدون تغییر نسبت به ژانویه به ۵۰.۱ رسید.

نتایج نشان داد که زمان تحویل به بیشترین میزان در ۱۰ ماه گذشته افزایش یافته است زیرا زلزله باعث ایجاد مشکل در تامین و تحویل قطعات شده است. تولید و سفارشات جدید به دلیل زلزله‌ای که جان ۴۴ هزار نفر را گرفته است، خطوط تولید را به حالت تعلیق درآورده و مشکلات تامین اقلام باعث شده تا تولیدکنندگان فعالیت خرید خود را کاهش دهند.

این نظرسنجی نشان داد که قیمت نهاده‌ها به دلیل افزایش هزینه‌ها و دستمزدهای مواد خام، به علاوه ضعف ارز افزایش یافت و قیمت تولید نیز به نوبه خود افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، اندرو هارکر، مدیر اقتصاد در S&P Global Market Intelligence گفت: زلزله وحشتناک در ماه فوریه بخش تولید ترکیه و زنجیره‌های تامین را تحت تاثیر قرار داد. امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد نشانه‌هایی از بهبودی در مناطق آسیب‌دیده و در کل بخش باشیم.

انتهای پیام

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین