کد خبر: 4130

اعتراض و کنایه سنگین روزنامه اصولگرا به «عقب‌نشینی» نماینگان از استیضاح وزیر صمت

برخی نمایندگان علت آن را توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب عنوان کردند.

فرهیختگان نوشت: این استدلال تلویحا به این معنی است که نمایندگان مجلس معترفند درخواست استیضاح وزیر نه براساس منطق و استدلال‌های قوی بلکه با هدف مانع‌تراشی مطرح شده

بعد از آنکه رهبری در خطبه‌های نماز روز عید قوای سه‌گانه را به همکاری و همدلی توصیه کردند، ۲۲ نفر از نمایندگان به یکباره تصمیم گرفتند از درخواست ۴۰ امضایی خود مبنی‌بر استیضاح فاطمی‌امین پا پس کشیده و اعلام کنند که امضای خود را پس گرفته‌اند.

نکته جالب توجه درباره این اقدام ناگهانی این بود که برخی نمایندگان علت آن را توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب عنوان کردند. این استدلال تلویحا به این معنی است که نمایندگان مجلس معترفند درخواست استیضاح وزیر نه براساس منطق و استدلال‌های قوی بلکه با هدف مانع‌تراشی مطرح شده و حال با توجه به توصیه رهبر انقلاب آنها تصمیم گرفته‌اند از این مانع‌تراشی عقب‌نشینی کنند.

چطور استیضاح وزیر ناکارآمد را مترادف دعوا با دولت تعبیر می‌کنید؟... عقب‌نشینی مجلس از به کاربردن ابزار قانونی خود با این استدلال که مانع از حرکت دولت نشود، نشان می‌دهد درک صحیحی از تعابیر همدلی و عدم مانع‌تراشی در ذهن برخی از بهارستان‌نشینان به وجود نیامده و آنها به جای ارائه راهکار برای ایجاد همدلی تصمیم گرفته‌اند در رویکردی انفعالی از خود سلب اراده کرده و صورت مساله را به‌طور کلی پاک کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین