سیگنال‌های معنادار قالیباف به دولت رئیسی
کد خبر: 7848

سیگنال‌های معنادار قالیباف به دولت رئیسی

درحالی که اختلاف بین دولت و مجلس طی چندماه اخیر تشدید شده است، اما قالیباف برای چندمین بار طی روزهای اخیر شائبه های اختلاف را رد کرد.

 

بیان فردا | محمدباقر قالیباف در نشست تعاون و حکمرانی مردم در مدار قانون با گرامیداشت یاد شهید رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: احکام خوبی برای بخش تعاون در برنامه هفتم پیش بینی شده که مبتنی بر سند تعاون و تقویت بانک توسعه، صندوق ضمانت است. نقیصه ها را با کمک وزارت خانه های کشاورزی، صمت و اقتصاد و سازمان برنامه رفع نقیصه می کنیم؛ راهبرد ما در طول برنامه هر سال دو درصد است.

وی در ادامه بیان کرد: واقعیت تلخ آن است که سهم بزرگ اقتصاد در دست به دولت است، بخش خصوصی سهم کوچکی داشته و تعاون سهم ناچیزی در اقتصاد دارد که باید برای آن تدبیری داشته باشیم.

اهم اظهارات رئیس مجلس را بخوانید؛

*باید در واگذاری کار به مردم و مردمی سازی اقتصاد تحولی رخ دهد؛ بخش تعاون نماد و تبلور سازمان دهی شده مردم در عرصه اقتصاد است اما باید با چه روشی انجام شود تنها با حرف زدن کاری پیش نمی رود.

*سهام عدالت به بیش از ۴۵ میلیون نفر واگذار شده که نوع مردمی سازی است اما با توزیع سهام، تحولی در اقتصاد رخ نمی دهد. اعطای سهام به افراد ذی‌حق اقدامی افتخارآمیز در راستای برقراری عدالت است اما ما از خلاقیت، توان و فکر و ابتکارات این ۴۵ میلیون نفر استفاده نکردیم.

*برای مردمی سازی باید رقابت سالم بین مردم و دولت ایجاد شده که منجر به شایسته گزینی و شایسته پروری شود.

*ما مشکل پول و امکانات و اختیارات نداریم بلکه مشکل ما نگاه تحولی است، معتقدیم با فرهنگ جهادی و اراده و باور و توان مردمی سازی تهدیدی وجود ندارد و همه چیز را می توان به فرصت تبدیل کرد منتها فرصت به دو بخش با ریسک و بدون ریسک تقسیم می شود. افراد خلاق جامعه فرصت باریسک را به تحول بزرگ تبدیل می کنند اما در صورت غفلت همین فرصت تبدیل به حفظ وضعیت موجود شده و تحول و جهشی رخ نمی دهد. این وضعیت در تمام حوزه ها وجود دارد.

*ما در مجلس با تمام وجود در خدمت شما هستیم، آن هایی که دوست ندارند جبهه و فرهنگ انقلاب خوب پیش رود، گاهی دولت و مجلس را محکوم به یکدستی و گاهی محکوم به تنازع و دعوا می کنند.

*ما در حوزه نظارتی و تفکیک قوا کار خودمان را انجام می دهیم تا امور به درستی پیش رود اما ما در مجلس می دانیم بار اصلی روی دوش دولت است؛ بنده سالیان سال کار اجرایی کردم و می فهمم که ما نباید دست دولتمردان و وزرا را ببندیم و باید به آن ها قدرت مانور داد اما این قدرت مانور باید در جهت گیری و بستر مشخصی باشد که دولت و مدیران اجرایی با تدابیر و خلاقیت انجام دادند؛ اگر دولت دست از تمرکز زدایی برندارد و همه چیز در مرکز تصمیم گیری شود، اشکال در دولت پیش می آید.

*دولت و مجلس دست به دست هم می دهند، هدف در برنامه هفتم رسیدن به ثبات اقتصادی است چون تا وقتی ثبات ایجاد نشود به رشد اقتصادی پایدار نرسیده و حرکت سینوسی را شاهد خواهیم بود که مضرترین کار برای اقتصاد است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین