بعضی از دولت‌ها به سیستان و بلوچستان بی توجهی کردند| مسئله‌ی آب زابل خیلی اهمیت دارد
کد خبر: 8615
رهبر انقلاب:

بعضی از دولت‌ها به سیستان و بلوچستان بی توجهی کردند| مسئله‌ی آب زابل خیلی اهمیت دارد

رهبر انقلاب در دیدار مردم سیستان‌وبلوچستان و خراسان جنوبی فرمودند: اگر آن مصوباتی که در اوائل دهه‌ی ۸۰، که بنده آمدم بلوچستان، تصمیم‌گیری شد اگر دولت‌ها آن مصوبات را عمل میکردند امروز چهره‌ی استان فرق میکرد. تنبلی شد، بی‌توجهی شد از طرف بعضی از دولتها.

 

بیان فردا | هزاران نفر از مردم استان‌های «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی» صبح امروز (دوشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به این شرح است:

**برای من دیدار شما عزیزان خاطره‌انگیز است. هم مردم بیرجند و خراسان جنوبی، هم مردم سیستان و بلوچستان.

**بنده اولین مبارزه‌ی آشکار با رژیم طاغوت را در بیرجند انجام دادم. در ماه محرم سال ۱۳۴۲، یعنی شصت سال پیش.

**دومین برخورد در زاهدان بود. آن هم در ماه رمضان همان سال ۱۳۴۲.

**در بیرجند در روز تاسوعا بنده را بازداشت کردند. بردند بازداشتگاه شهربانی نگه داشتند. مردم بیرجند روز عاشورا میخواستند به شهربانی حمله کنند، بنده را از آنجا بیرون بیاورند.

**درایت مرحوم آقای تهامی عالم برجسته و درجه‌ی یک بیرجند نگذاشت که این اتفاق بیفتد. گفت این موجب ایجاد مشکل برای فلانی میشود.

**مردم و علما آن روز همراه بودند با این حرکت، ما تنها نبودیم.

یک بیرجند با همه‌ی مردمش، با علمای بزرگش با ما همراه شدند.

**ماه رمضان همان سال بنده رفتم زاهدان، آنجا دو عالم بزرگ در زاهدان بودند؛ عالم درجه یک شیعه مرحوم آقای کفعمی بود، عالم درجه یک سنی مرحوم مولوی عبدالعزیز ملازهی بود. بنده را آنجا هم دستگیر کردند آوردند تهران بردند قزل‌قلعه. مرحوم کفعمی علناً از ما حمایت کرد، مرحوم مولوی عبدالعزیز یک حکمی صادر کرد در جهت همان حرف‌های ما.

**یعنی اولین حرکت آشکاری که خود این حقیر در مقابله‌ی با دستگاه طاغوت انجام دادم با همراهی این دو مرکز مهم که امروز مرکز دو استانند با مردمش، با علمایش انجام گرفت.

** مسئولان قدر این مردم را باید بدانند و باید خدمت کنند. البته در سیستان و بلوچستان خیلی خدمت شده کار خیلی شده، بلوچستانی که شما امروز میبینید بلوچستان دوره‌ی طاغوت نیست بنده آن روز را دیده‌ام مردم هیچ چیز نداشتند. از روز اول از روز‌های اول کار در این منطقه شروع شد هم در آنجا هم در زابل و سایر مناطق استان. امروز هم دارد کار میشود. باید این کار‌ها با قوّت ادامه پیدا کند.

**این مسئله‌ی خط آهن خیلی مهم است؛ اینی که شمال و جنوب شرق کشور با خط آهن متصل بشود این خیلی اهمیت دارد هم برای استان و استان‌های در بین راه.

**مسئله‌ی آب زابل خیلی اهمیت دارد. همه‌ی کار‌ها همه‌ی راه‌ها باید پیموده شود برای اینکه حق مردم در مورد آب تأمین بشود.

** کار‌های زیادی هم پیش‌روی ما هست که باید انجام بگیرد. اگر آن مصوباتی که در اوائل دهه‌ی ۸۰، که بنده آمدم بلوچستان، تصمیم‌گیری شد اگر دولت‌ها آن مصوبات را عمل میکردند امروز چهره‌ی استان فرق میکرد. تنبلی شد، بی‌توجهی شد از طرف بعضی از دولتها. امروز بحمدالله مشغولند، کار میکنند، تلاش میکنند. بنده امیدوارم و ان‌شاءالله که این امید به نتیجه برسد.

**دنیا در آستانه یک تحول است. خطوط اصلی این تحول در درجه اول ضعیف شدن قدرت‌های استکباری دنیاست. قدرت استکباری آمریکا ضعیف شده است و در حال ضعیف‌تر شدن است.

**یکی دیگر از خطوط اصلی تحول، برآمدن قدرت‌های جدید منطقه‌ای و جهانی است.

**معلومات اطلاعاتی ما به ما می‌گوید که دولت آمریکا در این کشور، مجموعه‌ای با اسم گروه بحران درست کرده است؛ با ماموریت بحران‌سازی در کشور ما از جمله ایران؛ تا بگردند نقاطی را که در کشور به نظر آن‌ها موجب می‌شود بحران درست بشود، تحریک کنند.

**آن‌ها با فکر و مطالعه به این نتیجه رسیدند که در ایران چند نقطه بحران ساز وجود دارد: اختلافات قومی، تفاوت‌های مذهبی و مساله جنسیت و زن که باید این‌ها را برای بحران‌سازی تحریک کرد. این برنامه آمریکاست و شتر در خواب بیند پنبه دانه!

**دشمن در دشمنی و نقشه‌کشی خودش جدی است و ما هم در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین