چرا ابراهیم رئیسی با طرح شفافیت قوای سه‌گانه مخالف است؟
کد خبر: 8864

چرا ابراهیم رئیسی با طرح شفافیت قوای سه‌گانه مخالف است؟

روزنامه آرمان ملی نوشت: اى کاش آقاى رئیسى جداى از همه وعده هایى که هنوز هم برخى از آن‌ها تحقق نیافته حداقل به وعده شفافیت خود پایبند بماند.

بیان فردا | روزنامه آرمان ملی در گزارشی از تغییر مواضع رییس دولت درباره شفافیت و همچنین عدم تحقق وعده‌هایش نوشته است.

بسیارى از حامیان دولت معتقد بودند که پروژه حاکمیت یکدست مى تواند کشور را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهد و مشکلات را از سر راه بردارد. اما همین چند سال کافى بود تا مشخص شود این گفته شعارى بیش نبود. چه اینکه طرح هایى مثل مولد سازى اموال دولت که انتقادات بسیارى نیز بدان وارد است در همین مجموعه تعریف مى شود. البته این تنها مساله این روزها نیست بلکه مصوبه شفافیت قوا نیز مساله اى است که باید بدان پرداخت. اى کاش آقاى رئیسى جداى از همه وعده هایى که هنوز هم برخى از آنها تحقق نیافته حداقل به وعده شفافیت خود پایبند بماند.

این روزنامه در ادامه با مرور افشاگری اخیر آملی‌لاریجانی مبنی بر مخالفت رئیسی با تصویب مصوبه شفافیت قوا نوشت: رئیس جمهور در 20 آذرماه سال گذشته در همایش ملى ارتقاى شفافیت گفته بود: هرچه شفافیت بیشتر باشد از فساد روابط ناسالم و پارتى بازى جلوگیرى مى شود. حال معلوم نیست که رئیس جمهور از مواضع خود بازگشته یا شرایط تغییر کرده است و دیگر آن صحبت ها صادق نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین