حمله پهپادی از مرز ترکیه به فرودگاه «عربت» در سلیمانیه عراق
کد خبر: 8965

حمله پهپادی از مرز ترکیه به فرودگاه «عربت» در سلیمانیه عراق

مقام‌های ارتش عراق اعلام کردند که در پی حمله پهپادی عصر دیروز به فرودگاه «عربت» در شمال این کشور، 3 نیروی مبارزه با تروریسم کشته‌ شده‌اند.

 

بیان فردا | یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، شامگاه دوشنبه، جزئیات حمله به فرودگاه کشاورزی «عربت» در استان سلیمانیه (شمال) را اعلام کرد.

منابع عراقی، عصر دوشنبه، خبر داده بودند فرودگاه کشاورزی عربت در استان سلیمانیه هدف حمله قرار گرفته است، اما شمار دقیق تلفات و منشأ حمله مشخص نیست.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با اشاره به اینکه این حمله ساعت ۱۷:۰۰ عصر انجام شده، توضیح داد یک پهپاد از طریق مرز ترکیه وارد حریم عراق شد و فرودگاه «عربت» در استان سلیمانیه را هدف قرار داد.

یحیی رسول در ادامه خبر داد که در پی این حمله، ۳ نیروی مبارزه با تروریسم عراق جان خود را از دست داده‌ و ۳ نفر  دیگر مجروح شده‌اند.

رسول تاکید کرد: «این تجاوز نقض حاکمیت عراق و امنیت و تمامیت ارضی کشور است و اخلال و تهدیدی برای آرامش و امنیت منطقه و جهان، نقض حقوق بین‌الملل، زیر پاگذاشتن اصول و اهداف منشور سازمان ملل است».

او در عین حال تاکید کرد: «این تجاوزهای مکرر با اصل روابط مبتنی بر حسن‌همجواری کشورها همخوانی ندارد و تلاش‌های عراق برای ایجاد روابط سیاسی، اقتصادی، امنیتی خوب و متعادل با همسایگان را تضعیف می‌کند». یحیی رسول گفت: «عراق حق جلوگیری از این تخلفات را برای خود محفوظ می‌داند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین