کد خبر: 3386

افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی از افزایش ۲۵ درصدیِ حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت که میزان عیدی کارگران نیز تقریبا معادل دو حکم حقوقی آنان است که ان‌شاءلله پرداخت می‌شود.

بیان فردا | سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره میزان افزایش حقوق  در سال ۱۴۰۲ بیان کرد: حقوق کارمندان دولت به طور میانگین با ۲۵ درصد افزایش حقوق همراه خواهد بود. در خصوص افزایش حقوق کارگران هنوز تصمیمی گرفته نشده است چرا که این تصمیم باید به صورت سه جانبه از سوی نمایندگان دولت، نمایندگانِ کارفرمایان و نمایندگان کارگران اتخاذ شود. اکنون میزان افزایش حقوق کارگران در حال کارشناسی است. امیدواریم که به یک افزایش حقوق مطلوبی برسند.

او در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان بیان کرد: در جلسه اخیر دولت، میزان عیدی شاغلین و بازنشستگان مشخص شد، میزان عیدی کارگران نیز تقریبا معادل دو حکم حقوقی آنان است که ان‌شاءلله پرداخت می‌شود. امیدوارم که عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با وجود مشکلات در موعد مقرر پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که پس از بازدید از بخش‌های مختلف رویداد رسانه‌ایِ "چه سفرها کرده‌ایم" که به مناسبت دهه فجر و برای تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در حال برگزاری است، سخن می‌گفت، اظهار کرد: بیش از یکسال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد و دهه فجر همانند شب قدری است برای بررسی خدمات دولت‌ها. 

مرتضوی ادامه داد: دولت آقای رئیسی اقدامات و خدمات متنوعی در بخش‌های مختلف انجام داده است. در ابتدا گزینه‌های روی میز دشمنان را زیر میز برد. امروز استکبار جهانی هیچ گزینه‌ای به جز گزینه مذاکره و تسلیم در مقابل اراده ملت ایران را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه دورانِ سیاستِ اخم و لبخند گذشت، تاکید کرد: این دولت نه با لبخند بیگانگان خرسند می‌شود و نه با اخم آن‌ها زانوی غم بغل می‌گیرد. دولت، دولتِ اراده، امام و ولایت است. این دولت محضر پشتیبانی ملت بزرگ ایران است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این دولت تمام توان خود را در طبق اخلاص گذاشته تا مشکلات مردم عزیز ایران را کاهش دهد. دولت شعار یک میلیون وعده فرصت شغلی داد که بحمدالله محقق شده و حتی امروز از مرز ایجاد یک میلیون فرصت شغلی گذشته‌ایم که این امر قابل راستی آزمایی است‌.

مرتضوی با اشاره به میزان تولید سرم و مشکلات ناشی از کمبود دارو در کشور تاکید کرد: تولید سرم شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) از ظرفیت سه میلیون واحد به ۹ میلیون واحد افزایش پیدا کرده و این ظرفیت تا پایان سال به ۱۰ میلیون واحد افزایش پیدا می‌کند. در مهر و آبان با کمبود داروهای آنتی بیوتیک مواجه شدیم که با دستور رئیس جمهور دولت برای برطرف کردن این مشکل در شرکت‌های داروسازی بسیج شد.

وی با بیان اینکه صادرات کشور افزایش چشم گیری پیدا کرده است، تصریح کرد: نرخ صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کرده و تراز تجاری ما با احتساب صادرات نفت مثبت شده است نرخ رشد اقتصادی ما که در طول دهه ۹۰ همواره کاهشی بود، در طول یکسال گذشته افزایش پیدا کرده است و امیدواریم که تا پایان سال به نرخ رشد چهار درصدی برسیم.

همچنین نرخ امید به زندگی در ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران از ۵۴ سال(پیش از انقلاب) به ۷۸ سال افزایش پیدا کرده است. موارد مطرح شده بخش کمی از دستاوردهای نظام و این دولت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این دولت در سیاست خارجی سیاست عزت حکمت و مصلحت را در دستور کار خود قرار داده است و با قدرت پیش می‌رود.

مرتضوی ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله‌های اخیر در کشورهای دوست و برادر ترکیه و سوریه، اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در جمهوری اسلامی ایران انجام شده، مقاوم سازی است. در گذشته اگر یک زلزله بیش از ۶ ریشتر در کشور ما صورت می‌گرفت، میزان تلفات و مجروحان به شدت رو به گسترش بود، در زلزله قصر شیرین به رغم شدت زلزله، میزان تخریب محدود و تلفات پایین بود. 

وی اظهار کرد: امیدوارم که دولت و تمامی خادمین به ملت در دولت سیزدهم بتوانیم فراز و نشیبی که در حوزه اقتصادی وجود دارد از جمله تورم را با مدد الهی و همت بزرگ ملت ایران سامان بدهیم.

انتهای پیام

 

  • ناشناس

    لطفاً به مسؤولین و نمایندگان محترم مجلس اعلام بفرمایید،با این حقوق هفت میلیون تومانی در سال 1402 کارمند کارگر و بازنشسته که مستاجر باشد چه کنند..... بر فرض محال که این مستأجران اجاره ندهد و قبوض آب برق گاز تلفن رایگان باشد و هزینه خوراک پوشاک درمان بهداشت هم اصلا ننماید و دو میلیون در ماه قسط وام پول ودیعه سال گذشته بدهد و پنج میلیون تومان را هم را برا ودیعه سال جدید کار بگذارد ،پنج ضربدر 12،12ماه که بیشتر نداریم میشود 60 میلیون اگر هنوز زنده باشد، بر فرض که صد میلیون هم ودیعه سال قبل داشته باشد با 160 میلیون کجا را میتواند اجاره کند. حالا استرس اینکه هنوز چند ماه از قرار داد مانده صاحبخانه میگه یا پاشو یا فلان مبلغ اضافه کن بماند و افزایش 20 درصدی که اعلام میکنند هم اکثرا رعایت نمی‌شود و صاحبخانه میگوید یا مبلغی که صاحبخانه تعیین کرده را بده یا پاشو و و در صورتی که مبلغ مورد نظر صاحبخانه را مستاجر ندهد ،صاحبخانه می گوید پاشو میخواهم بفروشم یا به نزدیکانم مثل دختر و پسر ،خانه را به آنها میخواهم بدهم. حالا چنین فردی میتواند سالم باشد و سلامت جسمی روحی روانی معنوی داشته باشد. و عیدی کارگر دو پایه حقوق هست اما برای کارمندان مبلغ بسیار ناچیز چرا برای آنها و بازنشستگان نیز دو پایه حقوق نباشد..‌‌‌‌‌.. ‌‌‌

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین