اهمیت یک نشست برای قیمت دلار
کد خبر: 8597

اهمیت یک نشست برای قیمت دلار

امروز جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار خواهد شد. یکی از سرفصل‌های این جلسه فعالیت‌های هسته‌ای ایران است. درصورتی که بیانیه‌ای علیه ایران صادر شود و پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت ارجاع شود کار سخت خواهد شد. البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در مقطع کنونی اتفاق ناگواری برای توافق رخ نمی‌دهد و گزارش آژانس هم به نحوی نیست که زیر میز توافق بزند.

بیان فردا | امروز جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار خواهد شد. یکی از سرفصل‌های این جلسه فعالیت‌های هسته‌ای ایران است. درصورتی که بیانیه‌ای علیه ایران صادر شود و پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت ارجاع شود کار سخت خواهد شد. البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در مقطع کنونی اتفاق ناگواری برای توافق رخ نمی‌دهد و گزارش آژانس هم به نحوی نیست که زیر میز توافق بزند.

در بازار ارز تهران، قیمت دلار مقاومت مثلث تشکیل شده در نمودار تکنیکی را شکسته و هفت روز بالای آن معامله شده است. در بازه روزانه دلار توانسته خودش را بالای ابر کومو تثبیت کند که به عنوان سیگنال افزایشی شناخته می‌شود. در حال حاضر حمایت محدوده ۴۹ هزار و ۶۵۰ که منطبق با حمایت سقف ابر کومو است، مهم‌ترین حمایت پیش روی دلار است ولی مقاومت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تا ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان مقاومت‌های پیش روی دلار هستند که از تشکیل روند صعودی جلوگیری می‌کنند.

طلای جهانی و قیمت دلار تهران در روز قبل به ضرر معامله‌گران طلا شد و باعث عقب‌نشینی طلای آب‌شده گردید. طلای آب شده به سقف مثلث تشکیل شده حمله کرده بود ولی عملکرد این چند روز طلا نتوانست طلای آب شده را روی حمایت سقف مثلث تشکیل شده حفظ کند‌ و طلای آب شده به درون مثلث برگشت. در حال حاضر طلای آب شده می‌تواند تا حمایت محدوده ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم کاهش یابد ولی مقاومت مهم طلای آب شده در محدوده ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قرار دارد.

ارزش معاملات خرد برای روز قبل هم نزولی بود و به کانال چهار هزار میلیارد تومانی وارد شد.

هرچند روز قبل از شدت عرضه و کاهش قیمت سهام در کلیت بازار سرمایه کم شده است ولی کاهش ارزش معاملات خرد هم نکته مثبتی برای بازار سرمایه ندارد.

در بررسی اخبار در حال حاضر وزنه اخبار خودرویی سنگین‌تر است، عرضه خودرو در بورس در حالت تعلیق قرار دارد ولی خریداری بلوک ایران خودرو توسط گروه بهمن خبرساز شد. منتقدان اعلام می‌کردند که چون شرکت کروز به عنوان قطعه‌ساز به ایران خودرو قطعه تحویل می‌دهد تصاحب دو کرسی مدیریتی توسط گروه بهمن در ایران خودرو رقابت میان شرکت‌ها را ضعیف می‌کند ولی هیئت تجدیدنظر شورای رقابت گروه بهمن را از هرگونه فعالیت انحصار‌طلبی و رویه غیر رقابتی در صنعت خودرو تبرئه کرد. 

در حال حاضر محدوده دو میلیون و ۲۳۰ هزار واحد که منطبق بر سطح ۲۳ درصدی فیبوناچی است مهم‌ترین مقاومت پیش روی شاخص کل است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین