چینی‌ها راز جوانی را هم کشف کردند
کد خبر: 11543

چینی‌ها راز جوانی را هم کشف کردند

دانشمندان چینی می‌گویند براساس آزمایش‌های انجام شده ویتامین C در کند کردن روند پیری بسیار موثر است.

 

بیان فردا | گروهی از دانشمندان چینی گروهی از سلول‌ها به نام CHIT۱ را در نخاع شناسایی کرده‌اند که با روند پیری مرتبط است.

حالی که دانشمندان هنوز در مراحل اولیه درک کاربردهای عملی این کشف هستند، معتقدند که مصرف دوز روزانه ویتامین C ممکن است به کند کردن روند پیری کمک کند.

ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان اغلب دارای خواص ضد پیری بالقوه در نظر گرفته می‌شود. آنتی اکسیدان‌ها به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایداری هستند که می‌توانند روند پیری را تسریع کنند و به مشکلاتی مانند چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی پوست کمک کنند.

چشم انداز به کارگیری قدرت ویتامین C برای کند کردن پیری مطمئناً در دهه گذشته در جامعه علمی سر و صدا به پا کرده است. افزایش سن نیز تأثیر قابل توجهی بر مشکلات مربوط به نخاع دارد، اما ما به طور کامل نمی‌دانیم که چگونه عمل می‌کند.

دانشمندان برای کشف تاثیر گذشت زمان بر نخاع، مطالعه خود را در یک مدل حیوانی انجام دادند و دریافتند که با افزایش سن نخاع، دو اتفاق مهم رخ می‌دهد. اول اینکه نورون‌های حرکتی که به حرکت ما کمک می‌کنند، پیر می‌شوند و سلول‌های ایمنی در نخاع بیش از حد فعال می‌شوند.

با این حال، پژوهشگران راهی برای مقابله با این موضوع یافته‌اند. مطالعه آنها می‌گوید که اسید اسکوربیک که به کاهش سرعت پیری شناخته می‌شود، می‌تواند با اثرات CHIT۱ مقابله کند و به حفظ سلامت نورون‌های حرکتی کمک کند.

پژوهشگران اثرات ویتامین C را بر روی ۱۰ میمون مسن در مدت سه سال آزمایش کردند. آنها میمون‌ها را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه دوز روزانه ویتامین C دریافت کردند، در حالی که گروه دیگر گروه کنترل بودند.

آنها دریافتند که میمون‌هایی که ویتامین C دریافت کرده‌اند، بهبود قابل توجهی در علائم پیری در نورون‌های حرکتی خود نشان دادند. این نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های خوراکی ویتامین C می‌تواند برای افراد مسن مفید باشد.

اگرچه پژوهشگران اکتشافات خود را با مطالعه روی حیوانات انجام دادند، اما می‌گویند سطوح بالاتری از CHIT۱ را در مایع اطراف مغز انسان و در خون افراد مسن یافته‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین