گاف بزرگ شهردای تهران جلوی سفارت انگلیس
کد خبر: 10637

گاف بزرگ شهردای تهران جلوی سفارت انگلیس

شهرداری تهران باز هم یک تابلوی اشتباه نصب کرد، آن هم جلوی سفارت انگلستان.

بیان فردا | شهرداری تهران باز هم یک تابلوی اشتباه نصب کرد، آن هم جلوی سفارت انگلستان.

 هفته گذشته نصب قاب «قحطی بزرگ» مقابل سفارت انگلیس در تهران خبرساز شد، حالا اما خبر آمده که که عکس مورد نظر اشتباه بوده و این بنر برداشته شده است.

 

براساس خبر اعلامی اثر حجمی «قحطی بزرگ» مقابل سفارت انگلیس بخاطر یادآوری و اشاره به جنایت انگلیس در جنگ جهانی اول و قتل عام چند میلیون ایرانی، نصب شده بود.

5933792

حالا مشخص شده که این عکس اشتباه بوده و متعلق به قتل عام ارامنه در بین سال‌های ۱۹۱۵ و 1923 میلادی است. ساکنان ارمنی سرزمین‌های ارمنستان غربی که در تسلط دولت ترکیه عثمانی بود از سرزمین‌های اجدادی خود تبعید و راهی بیابان‌های سوریه شدند. اموال ارمنیان مصادره شد. سربازان ارمنی ارتش عثمانی از گروهان‌های خود جدا شده و تیرباران شدند.

گاف بزرگ شهردای تهران جلوی سفارت انگلیس

این اولین بار نیست که شهرداری تهران چنین گافی در بنرهای شهری مرتکب می‌شود.

اخیراً شهرداری تهران بیلبوردهایی را از تصاویر شاعران همراه با شعرهایشان در محدوده خانه-موزه نیما یوشیج نصب کرد که برخی از آنها دچار خطا و اشکال بودند؛ از جمله: استفاده از تصویر «علی‌ قوی‌تن»، کارگردان سینما، به‌جای سهراب سپهری، استفاده از عکس بدون حجاب فروغ فرخزاد و ... . این رخداد واکنش‌های زیادی را در فضای حقیقی و مجازی در بر داشت که سازمان زیباسازی شهر تهران را برانگیخت تا در رابطه با اشتباه صورت‌گرفته در مورد تصویر سهراب سپهری و فروغ فرخزاد توضیحاتی را ارائه کند: «در کمپین شهر شعر با نظارت جمعی از شاعران کشور از حدود ۱۲۰ شاعر برجسته معاصر، اشعاری انتخاب و اکران شد که مورد استقبال قرار گرفت، لازم است توضیح بدهیم که عکس فروغ فرخزاد با حجاب و تصویر سهراب سپهری به اشتباه از بازیگر نقش این شاعر انتخاب شده بود.»

5933793

آبان ماه سال گذشته، شهرداری تهران عکس «دکتر احمد تفضلی»، یکی از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای، را به‌جای «محمود تفضلی» مترجم کتاب «نگاهی به تاریخ جهان» اثر جواهر لهل نهرو روی بیلبورد نصب کرد.

کسی نمی‌داند هزینه آن اثر حجمی بزرگ چقدر بوده اما همه می‌دانند که این هزینه‌ها از بیت‌المال خرج می‌شود درحالی که هیچ دقتی برای چنین کارهایی وجود ندارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین