هیچ جنبشی به نتیجه نمی‌رسد مگر زنان کنار جنبش قرار بگیرند
کد خبر: 12650
وزیر ارشاد:

هیچ جنبشی به نتیجه نمی‌رسد مگر زنان کنار جنبش قرار بگیرند

وزیر ارشاد اظهار داشت: قطعا هیچ جنبش و نهضتی به نتیجه نمی رسد مگر اینکه همه آحاد به ویژه زنان در کنار جنبش و راهبری آن قرار گیرند که ما نیز آن را در نهضت انقلاب اسلامی شکوهمند خود تجربه کردیم، نهضت امام (ره) در سابقه بیش از ۶۰ ساله‌اش، یکی از مولفه‌های درخشان ایجاد پیروزی، تثبیت رشد و ارتقاء حضور سازنده زنان بوده است.

 

بیان فردا | محمدمهدی اسماعیلی روز امروز (شنبه) در همایش بین‌المللی اشک مریم که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: هیچ مقطعی از این تاریخ نسبتا طولانی از نقش‌آفرینی زنان و دختران فلسطینی خالی نبوده است. از دهه ۱۹۲۰ تا کنون مقاومت آکنده از حماسه ایثار زنان قهرمان فلسطینی است.

وی ادامه داد: قطعا هیچ جنبش و نهضتی به نتیجه نمی رسد مگر اینکه همه آحاد به ویژه زنان در کنار جنبش و راهبری آن قرار گیرند که ما نیز آن را در نهضت انقلاب اسلامی شکوهمند خود تجربه کردیم، نهضت امام (ره) در سابقه بیش از ۶۰ ساله‌اش، یکی از مولفه‌های درخشان ایجاد پیروزی، تثبیت رشد و ارتقاء حضور سازنده زنان بوده است.

اسماعیلی افزود: عنصر مقاومت با حضور زنان معنا پیدا می کند و در تمام رخدادهای بزرگ تاریخی حضور زنان حماسه ساز بوده است همانگونه که پیامبر اکرم(ص)رسالت آسمانی خود را با همراهی و پشتیبانی بانوی بزرگی چون حضرت خدیجه پیش برد.

مگر می‌شود مردان بدون حضور زنان نقش‌آفرینی کنند

وی با اشاره به حماسه دوران دفاع مقدس گفت: در روزهای دفاع مقدس مادران، همسران و خواهران عناصر اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بودند چرا که این زنان بودند که مردان را عازم جبهه‌ها می‌کردند. مگر می‌شود مردان نقش‌آفرینی کنند بدون حضور زنان؛ ما این تجربه را در انقلاب اسلامی به خوبی آموختیم.

اسماعیلی افزود: امروز اگر مردم غزه با مقاومت خود، مردم جهان را از میزان مقاومت خود حیرت زده کردند به دلیل حضور زنان در صحنه است.

وی گفت: میراث جاویدان پیامبر موضوع امامت و رهبری جامعه اسلامی و جانفشانی بانوی بی‌نظیر عالم هستی حضرت فاطمه (س) شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: در روزهای سخت دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی، مادران و زنان عناصر اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت دفاع مقدس بودند. فرزندان رشید و همسران گرامی‌شان را لباس رزم می‌پوشاندند و عازم میدان‌های جنگ می‌کردند.

مادران شهدای حرم و امنیت کشور هستند

وی افزود: تصاویر اعزام رزمندگان دفاع مقدس را از تلویزیون بارها دیدید. جمعیت زنان کنار اتوبوس و قطار جمعیت زنان موج می زد. بخشی از این عزیزان در میدان جنگ حاضر بودند. کم نداریم شهدای خانمی که در صحنه‌های نبرد به شهادت رسیدند. در تمام دوره‌ها، مادران شهدای حرم و امنیت، مگر می‌شود جوانان و مردان یک سرزمین بایستند و مقاومت کنند و در آن مادران و زنان نقش نداشته باشند.

وی گفت: جامعه اسلامی و مکتب امام این درس را به ما داده که هر حرکتی با حضور همزمان مردان و زنان در کنار هم شکل می گیرد و این تجربه را در انقلاب اسلامی به خوبی آموختیم و در مقاومت در منطقه هم با الهام از انقلاب، امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی که مقتدرانه پرچم نهضت را بر دوش می‌کشند جایگاه زنان را در مقاومت تبیین می‌کنند.

وزیر فرهنگ اظهار داشت: امروز اگر مردم غزه این طور با مقاومت همه جهان را انگشت به دهن کرده اند با همراهی زنان و مادران غزه است. در این ایام کم نبود تصاویری از نحوه تشییع شهدای غزه. کودکانی که بی جان روی دست مادرشان مانده‌اند. این مادران قهرمان اسوه‌های مقاومت هستند.

وی گفت: در جمهوری اسلامی بنای تکریم و تعظیم این بزرگان را داریم، برگزاری بزرگداشت خبرنگار شهیده شیرین ابوعاقله در همین زمینه بود. این روند را ادامه خواهیم داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین