گلر پرسپولیس هم «چای دبش» بود!
کد خبر: 13795

گلر پرسپولیس هم «چای دبش» بود!

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر نمی‌کنم بازیکنان دعوای تن به تن داشته باشند چون مسئله حساب‌های بانکی مطرح است.

 

بیان فردا | دیدار فردای استقلال و پرسپولیس از دید بسیاری از کارشناسان، در عین جذابیت می‌تواند یکی از پرحاشیه‌ترین دربی‌های سال‌های اخیر باشد چرا که نوع ادبیات مدیران و مربیان دو تیم طی ماه‌های اخیر و موضع‌گیری‌هایشان علیه هم بر روند فنی‌ بازی سایه خواهد انداخت. پیرامون این بازی مهم با اصغر شرفی، مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت‌وگویی را انجام داده‌ایم.

 شرفی در ابتدا گفت: این بازی نتیجه‌اش ربطی به بازی‌های دیگر و جدول رده‌بندی لیگ ندارد و حساسیت آن بر مسایل فنی سایه می‌اندازد. استقلال یک مدل درگیری دارد و پرسپولیس یک مدل دیگر اما آنها روز بازی این درگیری‌ها را فراموش می‌کنند چون باخت در دربی یعنی آغاز دردسرها. کار استقلال به نظرم راحت‌تر است چون حرف و حاشیه کمتری دارند و در مقابل پرسپولیس اسیر حواشی شده است.  

وی افزود: پرسپولیس حالت عادی ندارد. به نظر می‌رسد هر لحظه احتمال وقوع یک بحران در این تیم وجود دارد. از نظر فنی هم هر دو تیم گلزن حرفه‌ای ندارند و از این نظر شبیه هم هستند.  

شرفی گفت: گل‌محمدی سال‌های قبل خیلی ساکت بود اما نمی‌دانم چه به روزش آمده که خودش یک پای حواشی شده است. نکونام در مقابل خیلی خوب تیمش را جمع کرده است. مربیگری دوره دارد. دو تا چهار سال است. خیلی کم هستند مربیانی که بیشتر از این زمان در یک تیم دوام بیاورند. گل‌محمدی مدت زمان لازم را در پرسپولیس بوده و بازیکن دیگر از مربی خسته شده و یک تغییر لازم است. به نظر من پرسپولیس باید اول فصل تغییرات می‌داد. گل‌محمدی خودش باید اول فصل زرنگی می‌کرد و می‌رفت تا کار به «حیا کن، رها کن» کشیده نشود. گل‌محمدی بچه باشخصیتی است اما به نظرم با پرسپولیس حرفی برای گفتن ندارد. باید برود و پس از مقطعی دوباره برگردد. از سوی دیگر مدیریت باشگاه و از آن بالاتر مدیریت ورزش قدرت مبارزه با حواشی را ندارد.

وی افزود: این بازی حالت عادی ندارد. بازیکنان باهوش‌تر از این هستند که دعوا کنند. فکر نمی‌کنم دعوای تن به تن داشته باشند چون مسئله حساب‌های بانکی مطرح است. برای بازیکن صرف نمی‌کند که دعوا کند. بعد هم الان بیست دوربین همه صحنه‌ها را ضبط می‌کند.

مربی اسبق تیم ملی درباره حاشیه‌های احتمالی کنار زمین مربیان به گفت: این اعتراض کردن‌ها احمقانه است. با این اعتراضات به تیم خودشان ضربه می‌زنند. گذشت آن دوره‌ای که شما هرکاری می‌کردید کسی نمی‌دید. یادم است زمان حضورم در برق شیراز با پرسپولیس بازی داشتیم. توپ ما یک دست رفت داخل دروازه و کمک داور هم روی خط بود اما گل را ندید. گفتم چه وضعی است؟ آن روز گریه‌ام گرفت چون دیدم به خاطر اسم پرسپولیس حق ما را خوردند. بعد بازی با عابدزاده مصاحبه کردند و گفت توپ گل شد اما چون من در دروازه بودم داور گل نگرفت. الان دیگر نمی‌شود از این کارها کرد. اگر اشتباه کنند این وی ای آر آبرویشان را می‌برد.

وی درباره استفاده از وی ای آر در دربی گفت: باید می‌آوردند. محکوم به استفاده هستند. چرا جلوی پیشرفت را می‌گیرند؟ وقتی این سیستم نباشد زد و بند زیاد می‌شود. چای دبش را ببین که چقدر پول برده است؛ در فوتبال هم چای دبش داریم منتهی در ابعاد کوچکتر. ماجرای گلر کروات پرسپولیس (رادوشوویچ) که پول گرفت و رفت یک نمونه از «چای دبش» بود منتهی کسی آن را ندید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین