جزئیات تغییرات جدید نظام وظیفه برای سربازی
کد خبر: 14795

جزئیات تغییرات جدید نظام وظیفه برای سربازی

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از ارایه خدمات آموزشی به سربازان از سوی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خبر داد.

بیان فردا | مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از ارایه خدمات آموزشی به سربازان از سوی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خبر داد.

سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر جزئیات تفاهم نامه قرارگاه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: تفاهم نامه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد برای آموزش سربازان مابین قرارگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به امضا رسید.

وی درباره هدف و جزئیات این تفاهم نامه افزود: اشتغال یکی از دغدغه‌های مهم نظام، خانواده‌ها و جوانان هست و داشتن توانمندی و مهارت یکی از الزامات رسیدن به اشتغال است و مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا همواره بر توانمندسازی جوانان در طول مدت سربازی تاکید داشته‌اند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح از سال ۱۳۹۶ برای کمک به امر توانمندسازی، مهارت آموزی و اشتغال پذیری جوانان سرباز ورود کرده‌اند گفت: نیروهای مسلح بخشی از امکانات خود را پای کار آورده و با همکاری سازمان‌های ذی‌ربط تحقق شعار هر سرباز حداقل یک مهارت تخصصی و چند مهارت عمومی شغلی را دنبال می‌کند.

سردار کمالی بیان کرد: ما با ۲۶ دستگاه متولی تفاهم نامه امضا کرده‌ایم و یکی از سازمان‌های اصلی متولی توانمندسازی جوانان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: این سازمان توانسته تاکنون برای آموزش ۶۰۰ هزار سرباز برنامه‌ریزی کند که فقط در ۱۰ ماه گذشته سال جاری ۱۵۳ هزار نفر آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای را طی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه آموزشگاه‌های آزاد ظرفیت بسیار خوبی دارند و حدود ۲۱ هزار آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد با حدود ۴۰ هزار مربی در کشور فعال است گفت: برای پیوستن این آموزشگاه‌ها به نهضت مهارت آموزی سربازان متمم تفاهم نامه همکاری بین قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امضا شد.

سردار کمالی تاکید کرد: امید است امسال با برنامه‌ریزی و ریل گذاری بتوانیم حدود ۱۰ هزار نفر و در سال آینده این سقف را گسترش دهیم و مأموریت نیروهای مسلح تا تحقق شعار هر سرباز یک مهارت تخصصی و چند مهارت عمومی شغلی ادامه خواهد یافت.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: به امید خدا همه سربازان تحت پوشش آموزش‌های مهارتی قرار خواهند گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین