چگونه دستور اژه‌ای، یک محکوم را از اعدام نجات داد؟
کد خبر: 14949

چگونه دستور اژه‌ای، یک محکوم را از اعدام نجات داد؟

معاون قضایی قوه قضائیه گفت: فرد محکومی که در زندان ملایر به سر می‌برد و مدت کمی تا زمان اجرای حکم اعدام وی مانده بود مورد عفو رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

بیان فردا | معاون قضایی قوه قضائیه گفت: فرد محکومی که در زندان ملایر به سر می‌برد و مدت کمی تا زمان اجرای حکم اعدام وی مانده بود مورد عفو رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

حجت‌الاسلام رحیمی معاون قضایی قوه قضائیه ضمن تشکر از رئیس دستگاه قضا به واسطه چندین مورد اجرای ماده ۲۰ آیین‌نامه کمیسیون عفو و تخفیف مجازات محکومین طی دو سال و نیم گذشته، اظهار کرد: اخیراً در جریان اجرای یکی از موارد، فرد محکومی که در زندان ملایر به سر می‌برد و مدت کمی تا زمان اجرای حکم اعدام وی مانده بود، با موافقت رئیس دستگاه قضا مورد عفو قرار گرفت؛ این فرد که فاقد شرایط عفو بود و مقدمات اجرای حکم اعدامش نیز فراهم آمده بود، پس از گزارش مقامات ذی‌ربط در سازمان زندان‌ها ناظر بر متنبّه شدن وی، حفظ ۸ جزء قرآن کریم در طول مدت حبس و همچنین ارائه آموزش‌های قرآنی به سایر زندانیان، مورد عفو رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.

ماده ۲۰ آیین‌نامه کمیسیون عفو و تخفیف مجازات محکومین بر این نکته تصریح دارد که چنانچه عفو محکومین فاقد برخی از شرایط ضرورت یابد، رئیس قوه‌ قضائیه می‌تواند عفو آنان را بطور جداگانه و با ذکر علل مرجح پیشنهاد کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین