محرومیت فوتبالیست ایرانی مهر تایید خورد!
کد خبر: 15308

محرومیت فوتبالیست ایرانی مهر تایید خورد!

نادو بازیکن سابق تیم‌های سایپا و ماشین‌سازی را به مدت چهار سال محروم کرد.

بیان فردا | محمدحسین حیدری که تجربه بازی در تیم‌های مس کرمان، ماشین‌سازی تبریز، شهر خودرو مشهد و سایپا را در کارنامه دارد و فصل گذشته در خط دفاعی نارنجی پوشان پایتخت در لیگ دسته اول به میدان می‌رفت، به دلیل دوپینگ با محرومیت چهار ساله از تمام فعالیت‌های ورزشی مواجه شد.

مشکینادو با تایید حکم محرومیت چهار ساله این فوتبالیست که از ابتدای فصل در جریان محرومیتش قرار داشته، نوشته است:

بنابراین گزارش تیم کنترل دوپینگ ایران نادو، سیزدهم اسفند ۱۴۰۱ در خلال مسابقات لیگ دسته یک فوتبال در شهر تهران از این فوتبالیست نمونه‌گیری کردند، که پس از ارسال نمونه به آزمایشگاه مورد تایید وادا، این آزمایشاه وجود ماده ممنوعه "نوراندروسترون" (متابولیت ناندرولون) از دسته مواد ممنوعه گروه S۱ (استیروئید‌های آنابولیک) را در نمونه ادرار ورزشکار تائید کرد.

بیشتر بخوانید: گلایه ملی‌پوش کوراش ایران از بی‌عدالتی ورزشی؛ فوتبالیست‌ها حق واقعی‌شان را می‌گیرند!

از آنجا که ورزشکار خواستار برگزاری جلسه دادرسی بود، شورای صدور رای ایران نادو پس از بررسی پرونده با در نظر گرفتن اسناد ارایه شده توسط ورزشکار و با در نظر داشتن اصل مسئولیت مطلق که ورزشکار را مسئول نهایی تخلفات می‌شناسد، ضمن محرز دانستن اصل تخلف، موارد ارائه شده توسط ورزشکار را برای کاهش مدت محرومیت کافی ندانستند.

از این رو نامبرده به استناد ماده ۱-۲-۱۰ قوانین ملی مبارزه با دوپینگ ایران به مدت ۴ سال از تاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۵ لغایت ۱۴۰۶/۲/۲۴ طبق بند طبق بند (۱-۱۴-۱۰) از کلیه فعالیت‌های ورزشی محروم می‌گردد. از طرفی مطابق بند ۱-۱۲-۱۰ ورزشکار موظف است هزینه‌های تست دوپینگ شامل هزینه‌های نمونه گیری و آنالیز آزمایشگاهی را طی مدت ۱ ماه از ابلاغ رای، منطبق با مبلغ درج شده در متن حکم صادر شده جبران نماید.

لازم به ذکر است با درخواست ورزشکار رای صادر شده در شورای اولیه در شورای استیناف نیز مورد بررسی مجدد قرار گرفت، که شورای استیناف رای صادر شده اولیه را تایید نمود.

محرومیت ۴ ساله این ورزشکار قطعی و بر اساس بند ۳-۱۴ از مقررات ملی مبارزه با دوپینگ ایران، لیست نفرات محروم، در وب سایت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران منتشر و از طریق رسانه‌ها علنی می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین