کنایه بی‌سابقه یک روزنامه به وزیر فرهنگ
کد خبر: 15425

کنایه بی‌سابقه یک روزنامه به وزیر فرهنگ

روزنامه میهن خطاب به وزیر فرهنگ یادآوری کرد نیاز نیست موانع پیش‌روی بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای را بردارد، فقط پایش را از روی سیم اینترنت بردارد کافی است.

بیان فردا | روزنامه میهن خطاب به وزیر فرهنگ یادآوری کرد نیاز نیست موانع پیش‌روی بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای را بردارد، فقط پایش را از روی سیم اینترنت بردارد کافی است. 

روزنامه هم میهن نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد مهاجرت سازندگان گیم گفته است: «بازی‌سازان مهم‌ترین عناصر فرهنگی کشور هستند» و اضافه کرده که «ما به اعضای هیئت‌مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفته‌ایم همه موانع پیش‌روی این‌حوزه را بررسی کنند و به حل آن‌ها بپردازند». شک ندارم  حتی اگر خود جناب وزیر هم نداند، بالاخره در بین معاونان و مدیران و کارشناسان آن وزارتخانه، یکی پیدا می‌شود که بداند «صنعت گیم» که به قول جناب وزیر «یکی از مهم‌ترین صنایع فرهنگی و هنری کشور» است، وابستگی‌اش به اینترنت، مثل وابستگی موجود زنده به اکسیژن است و همانطور که موجود زنده، بدون اکسیژن می‌میرد، صنعت گیم هم بدون اینترنت خواهد مرد.

این روزنامه افزوده است: بنابراین حتی اگر وزیر ارشاد اسلامی هم نداند که اینترنت چیست و رابطه‌اش با صنعت گیم چگونه است، من باور نمی‌کنم که در تمام وزارتخانه تحت امر ایشان هم، یک نفر پیدا نشود که این موضوع را نداند. برای همین اصلاً لازم نیست که ایشان «به اعضای هیئت‌مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای» بگوید که «همه موانع پیش‌روی این‌حوزه را بررسی کنند و به حل آن‌ها بپردازند»، بلکه فقط کافی است که به قول آن ضرب‌المثل عامیانه «پایشان را از روی سیم بردارند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین