چرا بعد از رسوایی هر اختلاس، دزدی از فروشگاه‌های مواد غذایی ۱۶درصد افزایش پیدا می‌‌کند؟
کد خبر: 15616

چرا بعد از رسوایی هر اختلاس، دزدی از فروشگاه‌های مواد غذایی ۱۶درصد افزایش پیدا می‌‌کند؟

مطالعات اقتصادی جدید در حوزه فساد شواهد آماری جالبی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه پس از هر رسوایی مالی یا اختلاس که در روزنامه‌ها منتشر می‌شود، احتمال دزدی در فروشگاه‌های مواد غذایی به میزان ۱۶درصد افزایش پیدا می‌کند. این مطالعات از داده‌های دو شهرستان در استان امیلیا-رومانیا در ایتالیا استفاده می‌کند.

بیان فردا | سیاستگذاران و محققان نگران هستند که اثرات مخرب فساد ممکن است شامل آسیب‌های اجتماعی گسترده‌ای باشد که فراتر از هزینه‌های مستقیم اقتصادی هنگفت آن است. این فرضیه با شواهد تجربی که نشان می‌دهد فساد در یک کشور ممکن است بر رفتار ضداجتماعی مردم آن تاثیر بگذارد، تقویت می‌شود.در این مطالعه، به‌طور تجربی ثابت می‌شود که قرار گرفتن در معرض اخبار مربوط به فساد باعث می‌شود افراد رفتاری غیرصادقانه داشته باشند. 

این روزنامه افزوده است: مطالعات اقتصادی جدید در حوزه فساد شواهد آماری جالبی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه پس از هر رسوایی مالی یا اختلاس که در روزنامه‌ها منتشر می‌شود، احتمال دزدی در فروشگاه‌های مواد غذایی به میزان ۱۶درصد افزایش پیدا می‌کند. این مطالعات از داده‌های دو شهرستان در استان امیلیا-رومانیا در ایتالیا استفاده می‌کند که به داشتن کارخانه‌های لامبورگینی و فراری شهرت دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین