جنگ نکونام و خطیر دوباره علنی شد
کد خبر: 15678

جنگ نکونام و خطیر دوباره علنی شد

به نظر می رسد که پس از انتشار اطلاعیه صبح امروز باشگاه استقلال، باید منتظر واکنش جواد نکونام باشیم.

 

بیان فردا | هواداران استقلال صبح خود را با انتشار خبر عجیبی در رسانه رسمی این باشگاه آغاز کردند. طی این اطلاعیه آمده است که اردوی آبی ها در خارج از کشور لغو شده و این تصمیم در حالی توسط جواد نکونام اتخاذ شده که تمامی کارهای مربوط به تهیه بلیت، محل اقامت و امکانات تمرینی از قبل رزرو شده است.

 در واقع این اطلاعیه می تواند آغاز دوباره ای بر اختلافات میان مدیریت و کادرفنی بر سر مسائل مربوط به نقل و انتقالات باشد. با وجود تعطیلی طولانی رقابت های لیگ برتر و گذشت دقیقا 30 روز از آخرین مسابقه رسمی آبی ها، اما هنوز هیچ بازیکن جدیدی جذب نشده و تنها رافائل سیلوا به این تیم بازگشته است.

این در حالی است که سعید مهری از تیم جدا شده و کوین یامگا نیز پس از مصدومیت شدید از ناحیه چشم، فصل را به طور کلی از دست داده و سیدحسین حسینی و روزبه چشمی نیز در اردوی تیم ملی به سر می برند که تمام این مسائل سبب شده تا نکونام با تعداد نفرات کمتری تیمش را تمرین دهد و همین موضوع، علت اصلی مخالفت او با اردوی خارجی است.

نکونام در نشست خبری پس از بازی با پیکان، شرط حضور در اردوی خارجی را، جذب بازیکن جدید عنوان کرده بود. یک بار دیگر صحبت های سرمربی آبی ها را مرور می کنیم: در مدتی که بازی‌های ملی انجام می‌شود، برنامه ریزی کردیم. باشگاه اردوی امارات را پیشنهاد داده که اگر شرایط ایده‌آل باشد و بازیکن جدید بگیریم در آن تورنمنت شرکت می‌کنیم. به هر حال ملی‌پوشان ما که شاید یکی، دو تا باشند در جمع ما نیستند پس نیاز به نفرات داریم.

همین گفته ها و عدم جذب بازیکن و در دسترس نبودن چهار نفر از مهره های اصلی تیم (حسینی، چشمی، مهری و یامگا) سبب شده تا نکونام با حضور در این اردوی خارجی مخالفت کند. موضوعی که در متن اطلاعیه آبی ها نیز آمده است که البته به نظر می رسد در این بیانیه تلاش شده تا سرمربی استقلال عامل اصلی لغو اردو معرفی شود.

از تیتر اطلاعیه که با عبارت "اردوی خارجی استقلال به تصمیم جواد نکونام لغو شد" آغاز شده تا پایان آن، تلاش شده است تا توپ در زمین کادرفنی انداخته شود که این موضوع می تواند منجر به مصاحبه و واکنش سرمربی آبی ها نسبت به این اطلاعیه را در پی داشته باشد.

این اطلاعیه در شرایطی با عبارت "باشگاه استقلال به درخواست سرمربی تیم، مقدمات برپایی اردوی ۸ روزه در دبی را فراهم آورده" که نکونام پیش از این و در نشست های خبری اعلام کرده بود شرط حضور در این اردو، جذب بازیکن جدید است. در بخش بعدی نیز آمده است که "باشگاه، بلیت های تمامی اعضای تیم را خریداری کرده بود" و این موضوع به معنای ضرر مالی به آبی هاست چرا که آنها امکانات تمرینی را نیز فراهم کرده بودند.

نکته جالب اینکه رسانه رسمی استقلال مدعی شده این دومین مرتبه است که نکونام با اردوی خارجی تیم مخالفت می کند آن هم در شرایطی که "باشگاه با صرف هزینه دست به فراهم کردن مقدمات برپایی اردوی ۸ روزه در امارات، تهیه بلیت، رزرو هتل، تهیه زمین و امکانات تمرین و ریکاوری، توافق و تعیین دو بازی دوستانه زد".

استقلال به خاطر لغو این سفر باید ۷۵۰۰۰ درهم که با رقم ریالی آن حدود یک میلیاد و ۱۷۰ میلیون تومان می‌شود، به این هتل پرداخت کند. ضمن این که محل تمرین تیم فوتبال استقلال هم هماهنگ شده بود اما با تصمیم سرمربی این اردو لغو شد.

به هر حال چیزی که مشخص است، در این اطلاعیه تلاش شده تا نکونام به عنوان عامل اصلی لغو اردوی خارجی استقلال معرفی شود. موضوعی که یقینا با واکنش سرمربی آبی ها نیز مواجه خواهد شد و احتمالا او به سکوت طولانی مدت خود در هفته های اخیر پایان خواهد داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین