آذین موحد، استاد تعلیق شده دانشگاه تهران: از پاییز سال گذشته حقوقم بدون اخطار و خبری قطع شد
کد خبر: 8082

آذین موحد، استاد تعلیق شده دانشگاه تهران: از پاییز سال گذشته حقوقم بدون اخطار و خبری قطع شد

آذین موحد، هنرمند و استاد دانشگاه گفت: پاییز سال گذشته، با توجه به شرایطی که در دانشگاه‌ها به وجود آمد، اعلام کردم تا برقراری شرایط مناسب برای امنیت دانشجویان قادر به تدریس کلاس‌هایم نخواهم بود... در گیر‌و‌دار چنین شرایطی بود که حقوق من بدون هیچ اخطار یا هشدار یا خبری قطع شد و تا به امروز درباره آن ازکسی توضیحی دریافت نکرده‌ام.

بیان فردا |  آذین موحد گفت: پاییز سال گذشته اعلام کردم تا برقراری شرایط مناسب برای امنیت دانشجویان قادر به تدریس کلاس‌هایم نخواهم بود.در گیر‌و‌دار چنین شرایطی بود که حقوق من بدون هیچ اخطار یا هشدار یا خبری قطع شد و تا به امروز درباره آن ازکسی توضیحی دریافت نکرده‌ام.

روزنامه اعتماد با آذین موحد، هنرمند و استاد دانشگاه درباره تعلیقش از دانشگاه تهران گفت‌وگو کرده است. 

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

وقتی وارد دانشگاه تهران شدم، جایگاه اساتید طبق سنت قدیم در قله بود و دانشجویان تنها تلمذ می‌کردند. خب این فرهنگ با باور من فاصله بسیاری داشت.

من به نقش هنر و موسیقی در رشد اخلاق، اندیشه، دیسیپلین، شخصیت و وجود آدم‌ها باور دارم و با شروع فعالیتم در ایران تلاش کردم آغازگر چنین فرآیندی در کلاس باشم.

پاییز سال گذشته، با توجه به شرایطی که در دانشگاه‌ها به وجود آمد، اعلام کردم تا برقراری شرایط مناسب برای امنیت دانشجویان قادر به تدریس کلاس‌هایم نخواهم بود... در گیر‌و‌دار چنین شرایطی بود که حقوق من بدون هیچ اخطار یا هشدار یا خبری قطع شد و تا به امروز درباره آن ازکسی توضیحی دریافت نکرده‌ام.

اهمیت استقلال و حاکمیت دانشگاه به مراتب بیشتر از آسیب‌هایی است که عدم حضور من ایجاد خواهد کرد. از آنجا که همیشه در مواضعم صراحت و اما حسن‌نیت داشته‌ام، امروز هم اعلام این مواضع را به نفع ساحت دانشگاه می‌پندارم.

 ‌نه حکمی دریافت کرده‌ام و نه مستندات یا نامه یا گزارشی مبنی بر پرونده تخلف و این نقطه ضعف مراجع اداری دانشگاه تهران و به‌خصوص کمیته تخلفات انتظامی است. در رسیدگی به پرونده من، بسیاری از مواد آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات انتظامی هیات علمی که طبق مقررات آیین دادرسی مدنی تنظیم شده، رعایت نشده است.

 پاییز سال گذشته، نه تنها در شرایطی که به وجود آمده بود نمی‌شد تدریس درستی کرد بلکه همگی ما تحت هزاران فشار روحی و روانی بودیم و حتی رفت‌وآمد دانشجویان نیز به دانشگاه با مشکلات مواجه بود

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین