احضار مجدد بازداشت شدگان در آستانه سالگرد اعتراضات، بیشتر شده است
کد خبر: 8101
امیر رئیسیان وکیل دادگستری:

احضار مجدد بازداشت شدگان در آستانه سالگرد اعتراضات، بیشتر شده است

امیر رئیسیان وکیل دادگستری که وکالت تعدادی از پرونده های بازداشت شدگان را در اختیار دارد تشدید فشارها بر بازداشت‌شدگان و خانواده‌های کشته‌شدگان را تایید می‌کند.

بیان فردا | همزمان با نزدیک شدن سالگرد مهسا امینی، موج احضار، بازداشت و گرفتن تعهد از فعالان مدنی و سیاسی، خانواده کشته‌شدگان و بازداشت‌شدگان اعتراضات سال گذشته تشدید شده است.

هفته گذشته هم معاون قوه قضاییه اعلام کرد که «دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، کسانی که به‌ هر بهانه‌ای، در روز‌های آتی به خیابان‌ها بریزند را شناسایی می‌کند» او همچنین عنوان کرد که «مشمولان عفو رهبری درصورت تکرار اقدامات خود، با قاطعیت بیشتری با آنان برخورد می‌شود».

امیر رئیسیان وکیل دادگستری که وکالت تعدادی از پرونده های بازداشت شدگان را در اختیار دارد تشدید فشارها بر بازداشت‌شدگان و خانواده‌های کشته‌شدگان را تایید می‌کند. رئیسیان درباره این موضوع به سایت دیده‌بان ایران گفت: «برخوردها شدیدتر شده است ولی در یک پرونده قضایی، مرتبط با سالگرد تلقی نمی‌شود؛ اگرچه ممکن است دلایل امنیتی‌اش با سالگرد مرتبط باشد و ضابط به علت بحث سالگرد آن را تشکیل داده باشد ولی به لحاظ قضایی موثق نیست که کسی به دلیل سالگرد مهسا امینی تفهیم اتهام و بازداشت شود. در عالم واقع مشاهده می‌کنیم که تعداد بازداشت‌شده‌ها تشدید شده و مبنایش هم نامشخص است.»

رئیسیان در پایان تاکید کرد که یکی دو مورد از موکلانش به این بهانه احضار شده‌اند ولی مورد بازداشتی نداشته است.

منبع: سایت دیده بان ایران

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین