کمیته داوران تصمیم ویژه گرفت؛ قضاوت دربی پایتخت با داور جدید
کد خبر: 8251

کمیته داوران تصمیم ویژه گرفت؛ قضاوت دربی پایتخت با داور جدید

کمیته داوران تصمیم گرفته داور مسابقه استقلال و پرسپولیس را از میان نفراتی انتخاب کند که تابه حال این بازی را سوت نزده‌اند.

بیان فردا | اگرچه هنوز زمان برگزاری مسابقه استقلال و پرسپولیس در هفته پنجم لیگ برتر مشخص نشده، اما گمانه‌زنی‌ها درباره داور این بازی حساس بالا گرفته است. طی روز‌های گذشته بحث‌هایی درباره انتخاب داور دربی مطرح شده و حتی شایعاتی درباره انتخاب داور خارجی نیز با توجه به حواشی اخیر داوری‌ها وجود دارد.

با این حال کمیته داوران به طور قطعی با آوردن داور خارجی برای دربی مخالف است و بدون تردید خداداد افشاریان و همکارانش از داوران ایرانی در مسابقه استقلال و پرسپولیس استفاده می‌کنند.

اگرچه هنوز اعضای کمیته داوران جلسه‌ای را برای انتخاب تیم داوری دربی پایتخت برگزار نکرده‌اند، اما مسئله‌ای که مد نظر آن‌ها قرار دارد، استفاده از داوری است که تا به حال در دربی سوت نزده است.

در فوتبال ایران داوران باتجربه‌ای نظیر بیژن حیدری، حسن اکرمی، پیام حیدری، موعود بنیادی‌فرد و... مسابقه استقلال و پرسپولیس را سوت زده‌اند، اما کمیته داوران در نظر دارد حدالامکان قضاوت دربی پیش‌رو را به کسی بسپارد که سابقه قضاوت این مسابقه را ندارد.

هدف کمیته داوران استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داوری کشور است و اینکه داوران دیگری نیز بتوانند با تجربه سوت‌زدن مسابقه بزرگ فوتبال ایران تجربه خود را بالاتر ببرند.

در چنین شرایطی باید منتظر روز‌های آینده ماند و متوجه شد در نهایت خداداد افشاریان و همکارانش چه کسی را به عنوان قاضی مسابقه حساس هفته پنجم لیگ انتخاب می‌کنند.

منبع: ورزش سه


 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین