این هفته مسافرت به شمال ایران را کنسل کنید
کد خبر: 8462

این هفته مسافرت به شمال ایران را کنسل کنید

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: آب‌گرفتگی وجاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها حاصل عبور جریانات خنک و مرطوب شمالی است.

 

بیان فردا | سید‌محمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران در ساری با هشدار جوی سطح زرد هواشناسی اظهار داشت: رگبار باران طی دو روز آینده ‌بیشتر نقاط استان را در بر خواهد گرفت.

وی افزود: با شکل‌گیری جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو از بعدازظهر یکشنبه 19 شهریور تا بعدازظهر دوشنبه 20 شهریور 1402 بارش باران و در برخی از ساعات روز بارش به صورت رگبار باران را خواهیم داشت.

رضوی با بیان اینکه  وزش باد شدید، رعد و برق و کاهش محسوس دما بین 6 تا 12 درجه سلسیوس پیش بینی می‌شود خاطرنشان کرد: در ارتفاعات وضعیت هوا مه‌آلود پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران خاطرنشان کرد: آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، کاهش دید و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی و احتمال خسارت به سازه‌‌های کم مقاوم پیش‌بینی شده و از مسافران درخواست می‌شود در محورهای کوهستانی استان با احتیاط رانندگی کنند.

رضوی رعایت احتیاط لازم و عدم اسکان درکنار رودخانه‌ ها و پرهیز از صعود کوهنوردان به ارتفاعات را خواستار شد و ادامه داد: مقاوم‌سازی سازه‌‌های کم‌مقاوم پیشنهاد می‌شود.

وی با پیش‌بینی هفت روزه وضع هوای  مازندران خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی وضعیت جو استان مازندران از روز شنبه 18 تا جمعه 24 با نوسانات ابری پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه 18 شهریور هوا صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده بوده و در یک‌شنبه 19 شهریور صاف تا نیمه ابری از بعد از ظهر ابری همراه با وزش باد شدید از سمت غرب استان با بارندگی و رعد و برق همراه است.

این مسئول با تاکید بر اینکه دو‌شنبه 20 شهریور هوای استان ابری و در ارتفاعات مه آلود همراه با وزش باد، بارندگی و کاهش دما پیش بینی می‌شود خاطرنشان کرد:هوا از بعد از ظهر به تدریج با کاهش ناپایداری همراه بوده و در سه شنبه صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما، در غرب استان گاهی با افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

رضوی افزود: در چهارشنبه  هوا صاف تا نیمه ابری از اواخر روز همراه با وزش باد و  افزایش ابر در غرب با رگبار پراکنده خواهیم داشت و از اواخر هفته هوای نیمه ابری گاهی افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم.

انتهای پیام/.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین