زمان اجرای قانون حجاب و عفاف اعلام شد
کد خبر: 8637

زمان اجرای قانون حجاب و عفاف اعلام شد

حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره زمان اجرای لایحه حجاب و عفاف در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گزارش بررسی کلیات و جزییات لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ (بررسی در کمیسیون به جای صحن) را به هیات رئیسه ارجاع داده است که در دستور مجلس شورای اسلامی هم قرار دارد.

بیان فردا | حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره زمان اجرای لایحه حجاب و عفاف در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گزارش بررسی کلیات و جزییات لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ (بررسی در کمیسیون به جای صحن) را به هیات رئیسه ارجاع داده است که در دستور مجلس شورای اسلامی هم قرار دارد.

وی اضافه کرد: نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای مدت اجرای آزمایشی این لایحه تصمیم‌گیری می‌کنند که معمولا سه تا پنج سال است. پیشنهاد کمیسیون اجرای آزمایشی به مدت پنج سال است بعد از تعیین این مهلت گزارش به شورای نگهبان ارجاع می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: گزارش کمیسیون ۷۰ ماده دارد که فقط صحن مجلس شورای اسلامی درباره تعیین مدت آزمایشی رای می‌دهد و وارد بررسی جزییات نمی شود، با توجه به این‌که مجلس رسیدگی به جزییات برنام هفتم توسعه را در دستور برنامه دارد احتمالا تعیین تکلیف مهلت اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب به بعد از بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم توسعه موکول می‌شود

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین