اوباما هشدار آخر را به نتانیاهو داد
کد خبر: 10591

اوباما هشدار آخر را به نتانیاهو داد

باراک اوباما در یادداشتی کم‌سابقه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که باعث ایجاد تلفات زیاد غیرنظامیان نشود.

بیان فردا | درحالیکه ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرده که آماده «حملاتی سخت و بی‌امان» علیه حماس می‌شود، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده هشدار داد، هرگونه استراتژی نظامی رژیم صهیونیستی که ارزش جان انسان‌ها را نادیده بگیرد، در نهایت نتیجه معکوس خواهد داشت.

 باراک اوباما در یادداشتی کم‌سابقه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که باعث ایجاد تلفات زیاد غیرنظامیان نشود.

این رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در ادامه این یادداشت تصریح کرد: هرگونه استراتژی نظامی که ارزش و جان انسان‌ها را نادیده بگیرد، درنهایت می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

تاکنون هزاران فلسطینی در بمباران غزه شهید شده‌اند که اکثر آن‌ها کودک بودند. همچنین صدها هزار نفر هم مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید مشخص نیست که آیا اوباما این بیانیه را با هماهنگی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که زمانی معاونش بود، منتشر کرده است یا خیر. کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر پاسخ فوری نداده است.

باراک اوباما همچنین افزود: تصمیم اسرائیل درخصوص قطع آب، برق و غذا برای جمعیت غیرنظامی که زندانی شده‌اند نه تنها بدتر شدن یک بحران انسانی را تهدید می‌کند، بلکه می‌تواند نگرش فلسطینی‌ها را برای نسل‌های بعد سخت‌تر کند و حمایت جهانی برای اسرائیل را با روند فرسایشی مواجه و تلاش‌های بلند مدت جهت دستیابی به صلح و ثبات در منطقه را بی‌ثبات کند.

از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در تاریخ ۱۵ مهر، رژیم صهیونیستی حملات هوایی سنگینی به نوار غزه انجام داده و بسیاری از ساختمان‌ها را با خاک یکسان کرده است؛ حملاتی که به آوارگی بیش از یک میلیون نفر از ساکنان این منطقه منجر شده است.

رژیم اشغالگر رژیم صهیونیستی عمدا بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و مناطق اطراف آنها را هدف قرار داده و به تهدیدات خود برای تخریب بیمارستان‌ها در نوار غزه ادامه می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین