وقتی کسی دو کلمه حرف می‌زند می‌گویند جاسوس است، جاسوس آمریکاست
کد خبر: 10613
علی ربیعی:

وقتی کسی دو کلمه حرف می‌زند می‌گویند جاسوس است، جاسوس آمریکاست

سخنگوی دولت روحانی گفت: وقتی کسی دو کلمه حرف می‌زند می‌گویند جاسوس است، جاسوس آمریکاست. ما هم نامناسب حرف زدیم‌، هم نامناسب تبلیغ کردیم، هم نامناسب تبیین کردیم. اگر تبیین درست می‌کردیم، وضعیت اینطور نبود.

 

بیان فردا | علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی با حضور در برنامه زنده به افق فلسطین ضمن بررسی ابعاد عملیات طوفان‌الاقصی در منطقه گفت: می‌گویند چرا حماس الان اقدام کرد؟ خب پس کی باید اقدام می‌کرد؟ من کاری به گروه‌ها ندارم، کاری به اقدام و شیوه اقدام ندارم.اما زمانی که دارد نابود می‌شود، نوارش از دست می‌رود و تعبیر زندان بزرگ را بسیاری به کار بردند، چه باید کرد؟

 بخش هایی از صحبت های ربیعی را در ادامه می خوانید:

کشورهای منطقه حق‌شان است توسعه پیدا کنند، آمریکا فشار می‌آورد و این توسعه منطقه را گره زده است به محو یک ملت، یک  تاریخ و به رسمیت شناختن دولتی که به زور آمده است.

در ایران یهودیان زیست خوب داشته‌اند‌ و ما همیشه موافق این‌ هستیم که هم یهودیان و مسیحیان و مسلمانان با هم زندگی‌ کنند.

حماس دیگر داشت خفه می‌شد و واقعا چاره‌ای نداشت. من اصلا این عملیات را معطوف به نتیجه نمی‌بینم. بعضی‌ها می‌گفتند حالا چه شد؟ بعضی‌ها از آن طرف طوری حرف می‌زنند که اسرائیل‌نشنال می‌شوند. به نظر من  اقدامی که حماس انجام داد یک هدف داشت. همین که دنیا این صدا را بشنود که آی آدم‌ها ما داریم خفه می‌شویم، ما داریم تمام می‌شویم. اصلا داستان عجیب و غریبی است.

امیدوارم برنامه شیوه فقط برای نا‌آرامی‌های خیابان نباشد و پخش تصاویر بی‌حجاب‌ها از تلویزیون فقط برای انتخابات نباشد و ما هم فقط برای این شرایط در صدا و سیما نباشیم و این برنامه‌های رسانه ملی برای همیشه باشد.

اجازه بدهید یک پیام کوچک هم به مردم و نسل‌های جدید بدهم و آن هم اینکه حقیقت فلسطین حقیقتی است که با روح آزادگی مردم ایران و با نسل‌های گذشته شما آمیخته شده و ایستادن در سمت مظلوم در ذات فرهنگ و هویت ایرانی است و امروز اگر ما در کنار مظلومان فلسطین ایستادیم در حقیقت نوعی از هویت تاریخی و عقبه روانی و فرهنگی خودمان حمایت می‌کنیم و باید موضوعات را مستقل بررسی کرد و مطمئن هستم که بیش از سایر کشورها می‌توانیم پرچم‌دار ایستادن مردمی در سمت ملت مظلوم فلسطین باشیم.

زمانی که هرکسی هر حرفی می‌زند یک انگ می‌زنند و او را به یک چیزی متهم می‌کنند، جامعه خود به خود به آن سمت می‌رود. روح جامعه‌ی بزرگ ایرانی علیه ظلم اسرائیل است و اصلا طرف فلسطین است.

اما وقتی کسی دو کلمه حرف می‌زند می‌گویند جاسوس است، جاسوس آمریکاست. ما هم نامناسب حرف زدیم‌، هم نامناسب تبلیغ کردیم، هم نامناسب تبیین کردیم. اگر تبیین درست می‌کردیم، وضعیت اینطور نبود.

ما دیدیم که تحریم‌ها واقعی بود و طرفی که آمریکا را تشویق می‌کرد، اسرائیل بود و مردم یادشان نرفته است. چقدر اسرائیل نگران بود تحریم از زندگی مردم برداشته شود؟ تحریم هم فشارهایی به زندگی مردم آورد و ما این‌ها را می‌فهمیم. وظیفه داریم سمت درست را به جامعه نشان دهیم.

ما هم از میدان فلسطین برنامه گذاشتیم راهپیمایی کنیم، مردم آمدند، باید به این نسل بگوییم این منافع ملی شماست. مسئله ایران عزیز ما است، اما سخنران می‌آید می‌گوید آموزش و پرورش باید تعطیل شود چون نمی‌تواند آدمی تولید کند که مانند بچه‌ای در غزه شود، این نگرانی در خانواده‌های ما تولید می‌کند. باید فکر و تامل کرد. مگر مدرسه سرباز‌خانه است؟ مگر بچه‌های دهه ۳۰ و ۴۰ به جبهه رفتند؟ مگر مدرسه آموزش جبهه داده است؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین