شرکت‌کنندگان در عملیات طوفان‌الاقصی علیه اسرائیل اعدام شوند
کد خبر: 10662

شرکت‌کنندگان در عملیات طوفان‌الاقصی علیه اسرائیل اعدام شوند

وزیر انرژی اسرائیل از حزب حاکم «لیکود» در پیامی ادعا کرد: بر شرکت کنندگان در حمله به کشور اسرائیل در هفتم اکتبر، احکام اعدام تحمیل خواهد شد.

 

بیان فردا | یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی خواستار اجرای حکم اعدام در حق شرکت کنندگان در حمله نیروهای مقاومت فلسطین به سرزمین های اشغالی شد.

در حالی که حملات مرگبار ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در واکنش به عملیات گردان های شهید «عزالدین قسام»، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در منطقه اشغالی اطراف این نوار تحت عنوان «طوفان الاقصی» همچنان ادامه دارد، بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA) شامگاه امروز (سه شنبه) گزارش داد که «یسرائیل کاتس»، وزیر انرژی این رژیم درخواست تشکیل یک دادگاه نظامی ویژه برای «اعمال مجازات اعدام» بر شرکت کنندگان در عملیات مذکور در هفتم اکتبر جاری (15 مهر 1402) را مطرح کرده است.

کاتس در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) از تماس عصر امروز خود با «یاریو لوین»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی خبر داده و هدف از آن را نیز تشکیل یک دادگاه نظامی ویژه عنوان کرد که به گفته وی، قانون مربوط به جنایت های نازی های آلمان و همکاران آنها را علیه جنبش حماس اعمال کند.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی از حزب حاکم «لیکود» در ادامه پیام خود همچنین ادعا کرد: بر شرکت کنندگان در حمله به کشور اسرائیل در هفتم اکتبر، احکام اعدام تحمیل خواهد شد.

این در حالی است که کاتس ساعاتی پیش نیز در مصاحبه با روزنامه آلمانی «بیلد» از تصمیم رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به نوار غزه با وجود مسئله اسرای نزد جنبش حماس خبر داده و گفته بود: اسرائیل از حمله زمینی احتمالی به غزه به دلیل موضوع اسرا صرف نظر نخواهد کرد.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در این مصاحبه همچنین عنوان کرد: اسرائیل تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اسرا از نوار غزه به کار خواهد گرفت با این حال، چنین چیزی نمی تواند از حرکت های ما از جمله حمله زمینی در صورت تصمیم به انجام این کار، ممانعت به عمل آورد.

کاتس ضمن ادعای این که جنبش حماس نمی خواهد ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه ورود پیدا کند تا زیرساخت های آن نابود نشود، افزود: ما باید یک فرمول انسانی بر اساس اصل اقدام بشردوستانه مقابل اقدام مشابه ایجاد کنیم به این ترتیب که هر گونه کمک بشردوستانه مستلزم آزادی گروگان ها باشد.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در ادامه نیز ضمن انتقاد از «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل به دلیل عدم اشاره به اسرای دست حماس و عدم پشتیبانی از حق ادعایی این رژیم در دفاع از خود، وی را به جانبداری از فلسطینیان متهم کرد.

کاتس در این باره مدعی شد: گوترش جانبدارانه عمل می کند در حالی که ما بر اساس ملاحظات خود و در چارچوب حفظ امنیت خود، کمک های بشردوستانه را ارائه خواهیم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین