وزیر جنگ اسرائیل: در شرایط سختی قرار داریم
کد خبر: 10722

وزیر جنگ اسرائیل: در شرایط سختی قرار داریم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه اعتراف کرد که این رژیم در شرایط سختی قرار گرفته و مقابل جنگی قرار گرفته که بایستی حتما در آن پیروز شود.

 

بیان فردا | «یوآو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه اعتراف کرد که این رژیم در شرایط سختی قرار گرفته و مقابل جنگی قرار گرفته که بایستی حتما در آن پیروز شود. 

طبق گزارش شبکه خبری الجزیره، گالانت گفت: «در حال گذراندن شرایط سختی هستیم. جنگ ما برای محافظت از سرزمینمان است و باید در آن پیروز شویم.»

او در بخش دیگری از ادعاهایش گفت که هدف‌های رژیم صهیونیستی دقیق است و این رژیم حملاتی را علیه زیرساخت‌های حماس انجام داده است.  

گالانت همچنین درباره حمله زمینی مورد انتظار به غزه گفت که این حمله به زودی و «هر زمان که شرایط مناسب باشد» انجام خواهد شد.  او همچنین گفت که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ فرد مفقود و ربوده‌شده در دست حماس هستند و اضافه کرد: «تمام تلاشمان را برای بازگرداندن آنها انجام خواهیم داد.»

گالانت همچنین مدعی شد رژیم صهیونیستی برای احتمال گسترش جنگ به جبهه شمالی آمادگی دارد.

اظهارات وزیر جنگ رژیم در حالی منتشر شده که روز گذشته (چهارشنبه) در بحبوحه گزارش‌هایی که از هراس رژیم صهیونیستی از حمله زمینی به غزه خبر می‌دهند یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی تصریح کرد اسرائیل درخواست واشنگتن برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است. 

در حالی که رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن برای حمله زمینی به غزه است بسیاری از تحلیلگران از جمله در آمریکا به احتمال موفقیت این عملیات شک دارند. 

روزنامه گاردین روز گذشته در تحلیلی نوشته بود حمله زمینی به غزه به جای از بین بردن حماس موجب خواهد شد بسیاری از جوانان خشمگین فلسطینی برای پیوستن به این گروه یا هر گروه دیگری که جایگزین آن شود ترغیب شوند. علاوه بر این، حمله زمینی به افزایش روحیه ضد اسرائیلی در منطقه کمک خواهد کرد.

روزنامه نیویورک‌تایمز هم در روزهای گذشته تأکید کرده برخی ابهام‌ها درباره سرنوشت نوار غزه بعد از حمله زمینی احتمالی به این منطقه نگرانی مقام‌های آمریکایی را به همراه داشته است. این روزنامه نوشته بود از جمله سوالات مبهم برای آمریکایی‌ها این است که در صورت حذف حماس چه گروهی قادر به کنترل غزه خواهد بود.  

پیش از این پایگاه آکسیوس گزارش داده بود مقامات آمریکایی گفته‌اند که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، علی‌رغم حمایت کامل از رژیم صهیونیستی و قائل شدن حق برای این رژیم برای حمله به حماس، اما با این‌حال حمله زمینی رژیم صهیونیستی را به طور دقیق به تعویق انداخته است.

وبگاه «آکسیوس» در گزارشی با این مقدمه نوشت، بایدن به منظور خرید وقت در غزه، به دیدارهای سطح بالا از جمله سفرهای خود به اراضی اشغالی، حمایت نظامی و حمایت عمومی از رژیم صهیونیستی اقدام کرده است.

این گزارش سپس نوشت که بایدن همچنین نمی‌خواهد که رژیم صهیونیستی بدون در نظرگرفتن نگرانی‌های آمریکا اقدام زمینی علیه حماس در غزه انجام دهد.

​آکسیوس در ادامه درباره راهبرد بایدن برای به تعویق انداختن حمله احتمالی زمینی رژیم صهیونیستی به پنج دلیل بر اساس گفته مقام‌های آمریکایی استناد کرد و نوشت، بایدن می‌خواهد حتی‌الامکان کمک‌های بیشتری به مردم فلسطین ارائه شود و بحران انسانی و واکنش گسترده جهانی را محدود کند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که بایدن می‌خواهد قبل از تشدید درگیری‌ها در غزه، 500 تبعه آمریکایی که در غزه گرفتار شده‌اند را خارج کند.

از طرف دیگر، برخی مقام‌های آمریکایی می‌گویند که بایدن می‌خواهد قبل از هرگونه اقدام زمینی رژیم صهیونیستی، حضور ایالات متحده را در غرب آسیا مستحکم کند زیرا نگران است که ایران و گروههای مقاومت به رژیم صهیونیستی حمله کنند.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا همچنین نگران است که حمله زمینی، رژیم صهیونیستی را وارد یک نبرد خیابانی خونین و طولانی‌مدت کند که به مرگ هزاران نفر منجر شود و در نهایت به نابودی حماس منتهی نشود و حزب‌الله و دیگر گروههای مقاومت را به پیوستن به جنگ با رژیم صهیونیستی سوق دهد.

آکسیوس همچنین ادامه داد که بایدن می‌خواهد برای بنیامین نتانیاهو که دلایل خودش را برای به تعویق انداختن عملیات زمینی علیه حماس دارد، وقت بخرد.

بر اساس این گزارش، بایدن می‌خواهد که حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه بیشتر شبیه به حمله 2016 موصل و کمتر شبیه به نبرد فلوجه در سال ۲۰۰۴ باشد و به گفته مقام‌های آمریکایی به همین دلیل بوده که ژنرال «جیمز گلین» تفنگدار دریایی سه ستاره و کهنه‌سرباز جنگ موصل را برای مشاوره به صهیونیست‌ها در زمینه برنامه‌ریزی نظامی به اراضی اشغالی اعزام کرد.

آکسیوس با اشاره به این موارد در پایان گزارش خود نوشت که متوجه شده که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به گروهی از رهبران یهودی آمریکا در روز دوشنبه هفته جاری گفته است: «ما اسرائیل را محدود نمی‌کنیم و به آن‌ها نمی‌گوییم که چه کنند. ما سؤالات جدی می‌پرسیم و بر اساس تجارب خود، بهترین توصیه‌ها را به آن ها می‌کنیم».

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین