پروپاگاندای عجیب رهبر کره شمالی با «پسر ارتش»
کد خبر: 11502

پروپاگاندای عجیب رهبر کره شمالی با «پسر ارتش»

طبق گزارش تلویزیون دولتی کره شمالی یک کودک پسر که توسط یکی از واحدهای ارتش تحت "شرایط استثنایی" متولد شده قرار است به سربازی تبدیل شود که برای "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی خواهد جنگید.

بیان فردا | در برنامه ای که از ماه گذشته به طور مکرر پخش شد، تلویزیون مرکزی کره (KCTV)  داستان پسری به نام "جانگ ریونگ هونگ" را  نقل کرده است که طبق گزارش ها در طول قرنطینه سخت گیرانه کووید-۱۹ در کره شمالی در سال گذشته در یک داروخانه به دنیا آمد. در این برنامه تلویزیونی اشاره شده که مادر این پسر ابتدا قصد داشت برای زایمان در اواخر شب در ماه مه به بیمارستان برود اما زمانی که نوزاد زودتر از حد انتظار به دنیا آمد پدر نابینای او از داروخانه ریونگ‌ هونگ در پیونگ یانگ درخواست کمک کرد.

پزشکان ارتش خلق کره که برای کمک به پاسخ اضطراری به شیوع کووید-۱۹ به داروخانه اعزام شده بودند به مادر آن نوزاد کمک کردند تا زایمان کند و در عوض، والدین نام آن داروخانه را برای فرزند تازه متولد شده شان انتخاب کردند.

به نقل از ان کی نیوز؛ رسانه دولتی کره شمالی در ماه مه ۲۰۲۲ میلادی گزارش داد که کیم جونگ اون یک روز پس از انتقادش از داروخانه های پایتخت به دلیل عدم تجهیز دارو در بحبوحه اولین شیوع کووید در آن کشور ارتش را برای مقابله با شیوع کووید – ۱۹ بسیج کرده بود.

 در این برنامه تلویزیونی اشاره می شود که آن پسر بچه نمادی از خیرخواهی کیم جونگ اون در طول شیوع این بیماری در نظر گرفته شده است و سایر رسانه های تبلیغاتی او را "پسر ارتش خلق" نامیده اند. "الیزابت کمپبل" تحلیلگر پژوهشی در D&A Advisory که تبلیغات رسانه دولتی کره شمالی را رصد می کند درباره داستان این پسر بچه می گوید روایت چه واقعی باشد و چه ساختگی بدین خاطر مطرح شده که به مردم کره شمالی نشان دهد تا چه انداز خوش شانس هستند که در سایه رهبر آن کشور زندگی می کنند و با هدف تقویت وفاداری آنان به رهبر کره شمالی پخش شده است.

سایت خبری – تحلیلی "ان کی نیوز" در این باره می افزاید: "تمام این تبلیغات به پیام کلی در مورد عشق و مراقبت دولت از مردم مربوط می شود و از مردم می خواهد که به خانواده کیم وفادار باشد و زمانی که دولت به سخت کوشی آنان نیاز دارد بلافاصله پاسخ مثبت دهند".

رسانه دولتی کره شمالی از پزشکان ارتش خلق کره که از سال گذشته به داروخانه ها اعزام شده اند تمجید به عمل آورده و گزارش داده است که کیم جونگ اون با دو تن از پزشکانی که به زایمان آن پسر بچه و مراقبت از او کمک کرده‌ اند ملاقات کرده و با سربازان عکس ‌های یادگاری گرفته است.

براساس این برنامه تازه کیم در یک سخنرانی در آن روز گفته است:"مردم و پزشکان کره شمالی بخشی از گوشت و خون من هستند که نباید آنان را از دست بدهم". رسانه دولتی کره شمالی هم چنین کادر درمانی را به خاطر به خطر انداختن سلامت خود برای کمک به مبتلایان به کووید-۱۹ تحسین کرده است.

پدر "ریونگ هونگ" با تشکر از کیم گفته است: "فرزند ما از پدر و مادری متولد شد که می توانستند سرنوشتی بدتر از هر فردی در یک جامعه سرمایه داری داشته باشند. او واقعا خوش شانس بود که در اینجا متولد شد".

او افزوده است: "در آغوش فرمانده مان پسر یک فرد دچار معلولیت تبدیل به کودکی شده که برای ملت شناخته شده است". رسانه های دولتی او را به عنوان کودکی برای تربیت ارتش معرفی کردند و پزشکان را "پدران" سرباز نامیدند.

کمپبل می گوید هدف از انتشار این پیام ‌ها متقاعد کردن مردم کره شمالی نسبت به این استدلال است که علیرغم تفاوت ‌های اقتصادی چشمگیر بین دو کره آنان وضعیت بهتری نسبت به همتایان جنوبی خود دارند. کمپبل می گوید اگرچه اکثر مردم کره شمالی می دانند که کره جنوبی ثروتمندتر است اما تبلیغات حکومتی کره شمالی ادعا می کند که این ثروت "در اختیار گروه کوچکی از نخبگان امپریالیستی است که اخلاقیات خود را رها کرده و در کنار غرب قرار گرفته اند".

او می افزاید: "پیامی که در تبلیغات دولتی منتقل می‌شود این است که ثروت در کره جنوبی به طور مساوی تقسیم نمی‌ شود و سرمایه ‌داران کره ای و نظامیان امریکایی همکارشان ثروت را احتکار می ‌کنند و اکثر مردم کره جنوبی زندگی فلاکت ‌بار و پستی دارند. بنابراین، نتیجه می گیرد که زندگی در کره شمالی بر زندگی در کره جنوبی برتری دارد زیرا با مردم در کره شمالی به طور برابر و با کرامت رفتار می شود".

طبق ارزیابی سیا در کره شمالی همه مردان باید حداکثر تا ۱۰ سال و همه زنان تا ۸ سال در ارتش خدمت کنند. هم چنین، کودکان و نوجوانان ملزم به پیوستن به گاردهای سرخ جوان سازمان‌ های شبه ‌نظامی برای دانش‌آموزان دختر و پسر هستند که در آن آموزش نظامی را می‌ گذرانند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین