تخریب سنگین اسرائیل توسط امام جمعه‌ی قم
کد خبر: 11573

تخریب سنگین اسرائیل توسط امام جمعه‌ی قم

اعرافی، امام جمعه قم عنوان کرد: ضربه‌ای کارآمد بر رژیم صهیونیستی وارد شد که به هیچ صورت برای آنان قابل تصور نبود، نظام امنیتی رژیم صهیونیستی چنان آسیب‌پذیر شد که هیچگاه در مغز آنان نمی‌گنجید اینگونه گرفتار شوند، قدرت نظامی محدود در غزه توانست قدرت بزرگ متکی به آمریکا را شکست دهد.

بیان فردا | امام جمعه قم، به میدان آمدن وجدان بیدار بشری به ویژه در غرب، توقف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و پایان آرزوهای اقتصادی این رژیم را از دستاوردهای مقاومت غزه برشمرد و گفت: بایدن، نتانیاهو و همه سران استکبار جهانی بدانند که موج بیداری اسلامی به فضل الهی تمام خواب‌های پریشان آنان را بدون تعبیر خواهد گذاشت و این انفجار عظیم آنان را به آتش خواهد کشید.

حجت الاسلام علیرضا اعرافی ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه انسان باید در همه ابعاد زندگی رعایت تقوا را مورد توجه قرار دهد، اظهار کرد: تقوا انسان را به خداوند متعال نزدیک و موجب موفقیت در دنیا و آخرت خواهد شد.

وی بر لزوم توجه به آموزه‌های دینی به‌عنوان راهکاری برای سعادت در دنیا و آخرت تاکید کرد و گفت: اسلام دینی جامع و کامل است که برای همه ابعاد زندگی بشر برنامه‌ دارد.

امام جمعه قم با اشاره به توجه ویژه انقلاب اسلامی ایران به مظلومان عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران همیشه یار و یاور مظلومان بوده و مقابل ظالم از مظلوم حراست کرده است و این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به جنایات سنگین رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه گفت: جنگ امروز در غزه جنگ میان فلسطین و رژیم صهیونیستی نیست بلکه جنگ میان انسانیت و رژیمی ضد انسانی است، این جنگ فقط به فلسطین محدود نمی‌شود چراکه غده سرطانی رژیم صهیونیستی برای همه کشورهای اسلامی و منطقه به ویژه عرسبتان، عراق، یمن، اردن، مصر و ایران هم خطر است و به عبارتی این غاصبان برای همه عالم خطر دارند.

اعرافی از دستاوردهای عملیات طوفان الاقصی یاد کرد و گفت: این عملیات نشان داد که مقاومت درون‌زای فلسطین می‌تواند حماسه‌های بزرگ را بیافریند و برخلاف همه دهه‌های قبل که رژیم صهیونیستی همیشه مهاجم بود امروز این رژیم در موضع دفاع قرار دارد و اصل این دستاورد هم نتیجه توانمندی حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی و قدرت درون‌زای جبهه مقاومت است.

وی با بیان اینکه مرحله‌ای نو و جدید در برابر صهیونیست و استکبار جهانی آغاز شد و حمله پیش دستانه حماس حمله سنجیده‌ای بود، تصریح کرد: همیشه حزب‌الله در موضع دفاع است چراکه ذات قدرت دشمن نامشروع است و اگر مقاومت کاری نکند دشمن عملیات خواهد کرد، این شکل گیری محور جدید دستاوردی بود که با وجود همه سختی‌ها و مشکلات برای امت اسلام و ملت فلسطین می‌ارزد.

مدیر حوزه‌های علمیه عنوان کرد: ضربه‌ای کارآمد بر رژیم صهیونیستی وارد شد که به هیچ صورت برای آنان قابل تصور نبود، نظام امنیتی رژیم صهیونیستی چنان آسیب‌پذیر شد که هیچگاه در مغز آنان نمی‌گنجید اینگونه گرفتار شوند، قدرت نظامی محدود در غزه توانست قدرت بزرگ متکی به آمریکا را شکست دهد.

*طوفان الاقصی آرزوهای اقتصادی رژیم صهیونیستی را پایان داد

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر هم این است که اقتصاد رژیم صهیونیستی ضربه سنگینی خورد و آرزوهای این اقتصاد تمام شد و مهاجرت معکوس در اسرائیل آغاز شده است و دستاورد دیگر این حماسه بزرگ که با مظلومیت عظیم مردم غزه هم همراه بود این بود که یک وجدان بشری حتی در کشورهای غربی به میدان آمد، ما صحنه‌هایی را در قلب اروپا و آمریکا و سراسر عالم دیدیم که نشان از وجدان‌های بیدار و همراه مظلومان عالم است که این یک سرمایه بزرگ به برکت حوادث اخیر فلسطین است.

امام جمعه قم توقف عادی‌سازی روابط دولت‌های مختلف با دولت جعلی اسرائیل را دیگر دستاورد مقاومت فلسطین دانست و گفت: دیگر دولت‌ها رویشان نمی‌شود با اسرائیل ارتباط برقرار کنند و به ارتباط با این رژیم کودک‌کش پایان داده‌اند.

وی افزود: ملت ایران، امت اسلام و همه آزادی خواهان عالم دیدند که اگر در صحنه نباشیم و غافل شویم و به خواب رویم، گرگان عالم به جنایات غیرقابل تصور می‌پردازند، همه ما باید مقابل جریان استکباری و صهیونیستی بیدار باشیم و دائم در صحنه حضور داشته باشیم و فریاد مرگ بر اسرائیل از زبان ما نیافتد.

امام جمعه قم گفت: بایدن، نتانیاهو و همه سران استکبار جهانی بدانند که این ندای رسای امت اسلام همیشه زنده خواهد بود و این موج بیداری اسلامی به فضل الهی تمام خواب‌های پریشان دشمن را بدون تعبیر خواهد گذاشت و این انفجار عظیم الهی دشمن را به آتش خواهد کشید.

وی ادامه داد: در پایان باید از مردم و دولت ایران، محور مقاومت، مراجع و رهبری عظیم الشأن بخاطر نقش‌آفرینی در صحنه و هدایت افکار به سمت مبارزه با دشمنان بشریت تشکر کنیم و برای همه آنان آروزی موفقیت بیشتر داشته باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین