چرا سربازان اوکراینی روی موشک‌ها شعار می‌نویسند؟
کد خبر: 11692

چرا سربازان اوکراینی روی موشک‌ها شعار می‌نویسند؟

به تازگی تصاویری از موشک‌های اوکراینی دیده می‌شود که بر روی آن‌ها شعارهایی می‌نویسند، احتمال خواندن این پیام‌ها پس از شلیک و اصابت به اهداف خیلی کم است. به همین دلیل از آن‌ها عکس گرفته می‌شود و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

بیان فردا | در اوکراین، پیام‌های مکتوب روی موشک‌ها و راکت‌ها پیش از پرتاب به سمت دشمن، در عصر رسانه‌های اجتماعی هدف جدیدی پیدا کرده است.

جنگجویان جدایی‌طلب در بخش اشغالی منطقه لوهانسک اوکراین آماده شلیک راکت‌هایی که روی آن‌ها اعلامیه تبلیغاتی نوشته شده به سمت مواضع ارتش اوکراین هستند.

بر روی پوسته‌ها پیام‌هایی با عنوان "به شبه نظامیان مردمی LNR بپیوندید" و "روس‌ها هرگز تسلیم نمی‌شوند" نوشته شده است. LNR مخفف یک گروه جدایی طلب مورد حمایت مسکو در اوکراین است که خود را جمهوری خلق لوهانسک می‌نامد.

ایرینا ریباکووا، یک افسر رسانه‌ای در ارتش اوکراین گفت که چنین پیام‌هایی - که به قطعات غیرقابل خواندن تبدیل می‌شوند - عمدتاً برای مصرف رسانه‌های اجتماعی درنظر گرفته شده است.

وی گفت: احتمال خواندن این پیام‌ها پس از شلیک و اصابت به اهداف خیلی کم است. به همین دلیل از آن‌ها عکس گرفته می‌شود و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

ریباکووا می‌گوید که این پیام‌رسانی همچنین می‌تواند به عنوان نوعی روش تقویت‌کننده روحیه عمل کند. می‌گوید اغلب مردم نام اعضای خانواده کشته شده خود را می‌نویسند که امیدوارند با این روش انتقام بگیرند.

نوشتن روی پرتابه یک رسم دوران جنگ است که حداقل ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. اولین نمونه شناخته شده، یک گلوله در دوران یونانی باستان است که از سرب ساخته شده است.

از سوی دیگر چندین وب‌سایت اوکراینی برای پیام‌های سفارشی که روی گلوله‌هایی که قرار است به سمت مواضع روسیه شلیک شود، پول جمع آوری می‌کنند. یک سایت ادعا می‌کند که از زمان راه اندازی در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱.۵ میلیون دلار برای ارتش اوکراین جمع آوری کرده است.

اهداکنندگان حدود ۲۰۰ دلار می‌پردازند تا پیام آن‌ها بر روی گلوله‌های توپخانه کالیبر بزرگ نوشته شود و عکسی از گلوله سفارشی خود در خط مقدم جنگ دریافت می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین