رهبر انصارالله یمن: نقش ۱.۵ میلیارد مسلمان برای نجات فلسطینیان چیست؟
کد خبر: 11909

رهبر انصارالله یمن: نقش ۱.۵ میلیارد مسلمان برای نجات فلسطینیان چیست؟

عبدالملک بدرالدین الحوثی با بیان اینکه صهیونیست‌ها از سوی غرب به ویژه آمریکا حمایت می‌شوند، گفت: سطح توحش صهیونیست‌ها و مظلومیت مردم غزه در جنایات اخیر مشخص شده است.

بیان فردا | عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن امروز بعدازظهر (سه‌شنبه) طی سخنانی درباره حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و قتل عام فلسطینیان افزود: خداوند از امت خواسته جهاد کنند و دشمن را بترسانند، امت اسلامی اگر بدون قدرت و عزت باشد، طاغوت بر آن‌ها فشار آورده و مسلط می‌شود.

بدرالدین الحوثی با بیان اینکه امت‌های اسلامی باید قوی و با اراده باشند، ادامه داد: کشتار مردم و زنان و کودکان و غیرنظامیان در خانه و خیابان و بیمارستان روشی برای ترساندن امت‌هاست.  

وی افزود: صهیونیست‌ها از سوی غرب به ویژه آمریکا حمایت می‌شوند و بیش از ۷۰ سال است که فلسطینی‌ها از وحشی گیری‌های صهیونیست‌ها رنج می‌برند.

رهبر جنبش انصارالله یمن همچنین تأکید کرد: نقش ۱.۵ میلیارد مسلمان برای نجات فلسطینیان چیست؟ یک موضع محدود و ضعیف؛ دشمن صهیونیست بدترین جنایات را علیه مردم فلسطین انجام می‌دهد.

بدرالدین الحوثی با بیان اینکه هدف اصلی و تمرکز رژیم صهیونیستی در غزه بر بیمارستان‌هاست، گفت: دشمن از همه ابزار و وسایل در جنایات غزه استفاده می‌کند. بخش عمده شهدای غزه کودکان و زنان هستند. سطح توحش صهیونیست‌ها و مظلومیت مردم غزه در جنایات اخیر مشخص شده است.

وی افزود: عبور تانک‌های صهیونیستی از روی اجساد یک  جنایت است ، وجدان‌های خاموش و خوابیده باید با دیدن جنایات صهیونیست‌ها بیدار شوند.

رهبر جنبش انصارالله یمن ضمن بیان این مطلب که مردم غزه در محاصره مشترک اسرائیلی و عربی قرار دارند، بیان داشت: دولت‌های مجاور فلسطین برای اینکه کمک‌های انسان دوستانه وارد غزه شود اقدام جدی نمی‌کنند و هیچ تحرک جدی از سوی کشور‌های همسایه فلسطین وجود ندارد.

بدرالدین الحوثی تأکید کرد: مردم غزه فریاد می‌زنند و از همه دنیای اسلام کمک می‌خواهند. کشور‌های عربی قبل از سایر کشور‌ها در قبال غزه مسئولیت دارند. چرا اقدام جدی نمی‌کنند؟ سازمان‌های عربی جدیت خود را از دست داده اند. کشور‌های عربی و اسلامی موضع‌گیری و تحرک جدی در قبال جنایات غزه ندارند.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس سران کشور‌های عربی-اسلامی در ریاض عربستان گفت: هیچ تصمیم و موضع گیری جدی از اجلاس سازمان همکاری اسلامی بیرون نیامد؛ این باعث خواری است. ۷۵ کشور می‌گویند نماینده ۱.۵ میلیارد مسلمان هستند، ولی از این اجلاس فقط یک بیانیه بیرون آمد؛ آیا این همه توان شما بود؟ دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی  هم می‌توانست این بیانیه را بنویسند.

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: اسرائیل این پیام را از اجلاس ریاض گرفت که هیچ مانعی در برابر او وجود ندارد و هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد.

بدرالدین الحوثی گفت: دولت سعودی میلیاردها دلار به یک خوانننده صهیونیستی یهودی داده که در ترانه‌های خود به خداوند توهین می‌کند و هزاران نفر از رقاص‌ها و خواننده را دعوت کردند که به ریاض بیایند.

وی تأکید کرد: از همان ابتدا اعلام کردیم در کنار مردم فلسطین خواهیم بود، این موضع رسمی و مردمی ماست. توده‌های مردم یمن برای یاری مردم فلسطین گام بر می‌دارند، مردم یمن هوّیت ایمانی خود را در تظاهرات خود نشان دادند که مثل آن در هیچ‌کجا برگزار نشده است. اگر ملت عزیز ما گذرگاه زمینی برای ورود به فلسطین داشتند، با صدها هزار مجاهد برای کمک به مردم فلسطین حرکت می‌کردند. از کشورهایی که از نظر جغرافیایی ما را از فلسطین جدا می‌کنند می‌خواهیم اگر می‌خواهند صداقت ما را بیازمایند گذرگاهی باز کنند تا مردم ما، خود را به فلسطین برسانند.

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: حملات پهپادی و موشکی را ادامه داده و هر هدف رژیم صهیونیستی را در داخل یا بیرون سرزمین‌های اشغالی مورد هدف قرار خواهیم داد.

بدرالدین الحوثی همچنین گفت: کِشتی‌های اسرائیلی که از دریای سرخ و باب‌المندب عبور می‌کنند بسیار مراقب باشند و بدانند چشمانمان باز است و دنبال کِشتی‌های اسرائیلی می‌گردیم، کِشتی‌های صهیونیستی جرأت ندارند پرچم اسرائیل را نصب کنند چون مطمئناً مورد هدف نیروهای یمنی قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با سر دادن شعارهای «الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لعنت بر یهود، اسلام پیروز است» بار دیگر حمایت خود را از مقاومت مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی به تصویر کشید.

رهبر جنبش انصارالله یمن سپس ادامه داد: از همه مردم کشورهای اسلامی و عربی می‌خواهم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی را تحریم کنند، در کشورهایی که اجازه تظاهرات به مردم را نمی‌دهند می‌توانند با تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی به فلسطین کمک کنند.

بدرالدین الحوثی با هشدار این مطلب که احتمال گسترش دایره درگیری در منطقه وجود دارد، بیان داشت: ما به صورت روزانه به اقداماتمان ادامه میدهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین